توضیحات رئیس پلیس تهران درباره نحوه حمله به مجلس و دستگیری زن تروریست در حرم امام (ره)

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تشریح جزئیاتی از دو حادثه اخیر تروریستی در مجلس و حرم امام راحل، نحوه دستگیری زن تروریست در حرم امام (ره) را تشریح کرد. به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) به نقل از تسنیم، سردار حسین ساجدی نیا با اشاره به جزئیاتی از اقدامات پلیس در دو حادثه تروریستی اخیر که در […]

image_pdfimage_print
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تشریح جزئیاتی از دو حادثه اخیر تروریستی در مجلس و حرم امام راحل، نحوه دستگیری زن تروریست در حرم امام (ره) را تشریح کرد.
نحوه دستگیری زن تروریست در حرم امام (ره)

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) به نقل از تسنیم، سردار حسین ساجدی نیا با اشاره به جزئیاتی از اقدامات پلیس در دو حادثه تروریستی اخیر که در حرم مطهر امام راحل و مجلس شورای اسلامی رخ داد اظهار داشت: علی رغم اینکه حفاظت مجلس در اختیار نیروهای سپاه پاسداران قرار دارد، پلیس در هر دو حادثه تروریستی، درگیر بود و با توجه به اینکه دو تیم تروریستی تقریباً به طور همزمان و در ساعاتی بین ۱۰:۱۰ تا ۱۰:۱۵ دست به این اقدامات تروریستی زدند، نیروی انتظامی توانست در هر دو محل، حضور پررنگی داشته باشد.

رئیس پلیس تهران بزرگ در تشریح آنچه در حادثه تروریستی حرم مطهر امام راحل رخ داده بود افزود: هر دو عامل انتحاری که برای اقدامات تروریستی در حرم مطهر حضور یافته بودند مجهز به جلیقه انتحاری بودند و پس از ورود از در غربی، یک نفر را به ضرب گلوله به شهادت رساندند و با توجه به صدای شلیک، همکاران ما مطلع شده و با آنها درگیر می شوند که پس از تیراندازی شدید مهاجمان به سمت نیروهای پلیس، همکاران ما موفق می شوند یکی از تروریست ها را قبل از اینکه مجال انفجار یابد به هلاکت برسانند.

وی با بیان اینکه حادثه تروریستی در حرم مطهر امام راحل در کمتر از نیم ساعت خاتمه یافت اضافه کرد: در این حادثه عامل تروریستی دیگر نیز در شرایطی که قصد انفجار خود در میان ماموران را داشت با ضرب گلوله همکاران ما از پا در آمد و احتمالا برخورد گلوله با جلیقه انتحاری او باعث شد تا جلیقه منفجر شود.

ساجدی نیا در خصوص نقش نیروی انتظامی و پلیس پایتخت در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با توجه به اینکه حراست از مجلس در حیطه اختیارات سپاه انصار و سپاه پاسداران بود، نیروی انتظامی سریعا با هماهنگی سپاه و نیروهای امنیتی وارد محل شد و علاوه بر تخلیه معابر و هدایت مردم از معابر مجاور، کار مشترکی را با این نهادها آغاز کرد.

رئیس پلیس تهران بزرگ افزود: در این عملیات نیروهای رهایی گروگان یا نوپو پلیس وارد معرکه شدند و در عملیاتی مشترک هر سه عامل تروریستی به هلاکت رسیدند.

وی در تشریح چگونگی ورود تروریست ها به ساختمان شمالی مجلس شورای اسلامی گفت: این تروریست ها از در ملاقات مردمی وارد شدند که  خوشبختانه اقدام تیزهوشانه تیم حفاظت مجلس در راه باز کردن برای آنها باعث شد تا از میزان تلفات در این حادثه کاسته شود و مراجعان در اتاق های نمایندگان مستقر شوند و آمار تلفات این حادثه کاهش یابد.

ساجدی نیا با تاکید بر اینکه این دو اقدام تروریستی اقدامی کور بود که نمی تواند در مردم تاثیرگذار باشد افزود: روز گذشته و امروز شاهد بودیم که خوشبختانه روحیه مردم بسیار خوب است و چنین اقداماتی تاثیری در زندگی روزمره مردم ایجاد نکرده و حتی بر اساس گزارشی که از یکی از سازمان ها گرفتم هیچ تغییری در آمار استفاده کنندگان از مترو رخ نداده یا حتی مراجعه به مراکز خرید و پرتجمع کاهش نداشته است این در حالی است که شب گذشته ۹۳ نقطه شهر پذیرای مراسم فرهنگی و مذهبی بود و هیچ کدام از این مراسم ها تعطیل نشد و در نظم و امنیت کامل برگزار شد.

رئیس پلیس تهران بزرگ در خصوص دستگیری متهمان و مظنونان این حوادث تروریستی نیز گفت: همکاران ما و سایر نهادهای امنیتی هم در محدوده مجلس شورای اسلامی و هم در حرم مطهر امام راحل، افرادی را دستگیر کردند و این افراد در مرحله بازجویی قرار دارند و در روزهای آینده و در وقت مقتضی دستگاه های انتظامی و امنیتی اطلاعات بیشتری در این خصوص اعلام خواهند کرد.

وی در باره زنی که در حرم مطهر دستگیر شده بود نیز گفت: این زن برای صحبت با تروریست ها از الفاظ عربی استفاده کرده بود که با گزارش این موضوع از سوی مردم به نیروهای پلیس، این زن دستگیر شد.

ساجدی نیا در ادامه در پاسخ به این سوال که حضور عوامل پلیس در پایتخت طی دیروز و امروز افزایش داشته است اظهار داشت: البته طی سنوات اخیر و در مناسبت های مختلف، عوامل انتظامی در سطح شهر حضور بیشتری پیدا می کردند و در این روزها نیز در اماکن پرتجمع، ایستگاه های مترو، ترمینال ها و اماکن ورزشی همکاران  ما حضور بیشتری دارند و تا زمانی که نیاز باشد و تدابیر انتظامی بر حضور بیشتر همکاران ما باشد این حضور ادامه خواهد داشت.

رئیس پلیس تهران بزرگ در پایان با تاکید بر اینکه نیروهای پلیس همواره خدمتگزار و در کنار مردم خواهد بود، از مردم خواست تا آرامش خود را حفظ کنند و هرگونه اطلاعات خود را از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ به اطلاع نیروهای انتظامی برسانند و خاطرنشان کرد: امروز صدای مهیبی در اتوبان مدرس شنیده شد که ناشی از اتصال برق فشار قوی بود یا گزارشی از اسیدپاشی منتشر شد که این موارد و موضوعات مشابه اینچنینی هر روزه در شهر بزرگی مثل تهران اتفاق می افتد و جای هیچ نگرانی خاصی نیست.

انتهای خبر