به فاصله چند روز از انتصاب سرپرست شرکت هواپیمایی آتا صورت گرفت:

انتخاب مدیرعامل جدید آتا توسط زنوزی

پیش از این “کاپیتان عبدالرضا پازوکی” در سمت مدیرعاملی شرکت هواپیمایی آتا اشتغال داشت که بعد از برکناری ناگهانی وی، کیوان مافی به مدت ۴ روز سرپرستی این شرکت را بر عهده داشت!

کاپیتان همایون قدیمی به عنوان مدیرعامل شرکت هواپیمایی آتا انتخاب شد.

به فاصله چند روز از انتصاب سرپرست شرکت هواپیمایی آتا بجای مدیرعامل برکنار شده این شرکت، طی حکمی از سوی “محمدرضا زنوزی مطلق” رئیس هیئت مدیره ی هواپیمایی آتا، “کاپیتان همایون قدیمی” به عنوان مدیرعامل شرکت هواپیمایی آتا منصوب شد.

همایون قدیمی یکی از خلبانان با سابقه کشورمان می باشد که پیش از به عنوان قائم مقام هواپیمایی قشم ایر مشغول بود.

پیش از این “کاپیتان عبدالرضا پازوکی” در سمت مدیرعاملی شرکت هواپیمایی آتا اشتغال داشت که بعد از برکناری ناگهانی وی، کیوان مافی به مدت ۴ روز سرپرستی این شرکت را بر عهده داشت! 

 شرکت هواپیمایی آتا که در تاریخ ۲۷ آذر ۱۳۸۷، به عنوان شانزدهمین شرکت هواپیمایی کشور ایران در تبریز راه‌اندازی شد بعد از یک دوره چندساله موفقیت آمیز و درخشان، طی یکی دو سال گذشته با چالشهای مختلفی از جمله تاخیرات مکرر و اعتراض مردم همراه بود که همین امر منجر به تغییرات چندباره در مدیریت این شرکت شده است.

گفتنی است، نخستین پرواز شرکت هواپیمایی آتا در تاریخ ۱۰ دی ۱۳۸۸ هجری شمسی همزمان با افتتاح این شرکت توسط وزیر راه و ترابری وقت، از فرودگاه بین‌المللی تبریز به مقصد مشهد صورت پذیرفت و پروازهای رسمی شرکت هواپیمایی آتا از تاریخ ۱۷ بهمن ۱۳۸۸ هجری شمسی از تبریز به مقصد تهران انجام شد.

شرکت هواپیمایی آتا فعالیت خود را با ۴ فروند هواپیمای مک‌دانل داگلاس MD-۸۳ با ظرفیت ۱۶۵ نفر مسافر آغاز نموده و در حال حاضر این شرکت دارای ۸ هواپیمای بوئینگ MD و ۳ هواپیمای ایرباس آ-۳۲۰ و ۴ فروند بوئینگ ۷۳۷ است.

بر اساس اعلام هواپیمایی آتا این شرکت قرار است تا شش ماه آینده ۱۰ هواپیمای جدید ۵۰ نفره خریداری و به ناوگان خود اضافه نماید.

 

انتهای خبر