صدور کیفرخواست برای ۱۲ استاندار و فرماندار به دلیل جرایم انتخاباتی

سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به تخلفات انتخاباتی و برخورد با مجرمان و متخلفان و احضار برخی افراد گفت: در تهران نسبت به ۱۲ استاندار و فرماندار کیفرخواست صادر شده اما هنوز دادگاهشان برگزار نشده است. به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) به نقل از تسنیم، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در یکصدوشانزدهمین نشست خبری […]

image_pdfimage_print
سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به تخلفات انتخاباتی و برخورد با مجرمان و متخلفان و احضار برخی افراد گفت: در تهران نسبت به ۱۲ استاندار و فرماندار کیفرخواست صادر شده اما هنوز دادگاهشان برگزار نشده است.

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) به نقل از تسنیم، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در یکصدوشانزدهمین نشست خبری خود در پاسخ به سئوال دیگری درباره مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر تخفیف مجازات اعدام در جرایم موادمخدر و اینکه آیا این تخفیف شامل محکومان قبلی هم می‌شود یا خیر گفت: این مصوبه هنوز مراحل خود را کامل طی نکرده است اما اگر تصویب شود، شامل برخی افراد قبلی هم می‌شود.

اژه‌ای در پاسخ به سئوال یکی دیگر از خبرنگاران درباره تخلفات انتخاباتی و برخورد با مجرمان و متخلفان و احضار برخی افراد اظهار کرد: تخلفات انتخاباتی دو بخش است؛ یک بخش جرم و یک بخش تخلف است که تخلفات مربوط به قوه قضائیه نیست. پرونده‌ها در حال رسیدگی در استان‌ها و تهران است. در تهران نسبت به ۱۲ استاندار و فرماندار کیفرخواست صادر شده اما هنوز دادگاهی‌شان برگزار نشده است. در استان‌ها نیز تاکنون ۱۷ مورد محکومیت اعم از حبس و جرای نقدی صادر شده و ۲۴ مورد نیز برائت صادر شده و تعداد هم در حال رسیدگی است.

انتهای خبر