مسعود بارزانی از سمت خود کناره گرفت + متن کامل نامه

نامه استعفای مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان در مجلس این منطقه قرائت شد. به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس)به نقل از تسنیم،نامه استعفای مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان در مجلس این منطقه خوانده شد. متن کامل نامه بارزانی به شرح زیر است: ریاست محترم پارلمان اقلیم کردستان با سلام براساس فرمان اقلیمی شماره ۱۲۸ مورخ ۱۲/۰۷ /۲۰۱۷ درخواست […]

image_pdfimage_print
نامه استعفای مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان در مجلس این منطقه قرائت شد.
مسعود بارزانی از سمت خود کناره گرفت/ تفویض اختیارات ریاست اقلیم به نهادهای این منطقه + متن کامل نامه

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس)به نقل از تسنیم،نامه استعفای مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان در مجلس این منطقه خوانده شد.

متن کامل نامه بارزانی به شرح زیر است:

ریاست محترم پارلمان اقلیم کردستان
با سلام
براساس فرمان اقلیمی شماره ۱۲۸ مورخ ۱۲/۰۷ /۲۰۱۷ درخواست برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست اقلیم را درمورخ ۰۱/۱۱/۲۰۱۷ مطرح کردیم اما به دلایل سیاسی، امنیتی، فنی و نبود کاندیدا، کمیسیون عالی انتخابات و همه پرسی اقلیم فعالیت‌های خود را با هدف زمینه سازی برگزاری انتخابات به حالت تعلیق درآورد.
پارلمان هم در مورخ ۲۴/۱۰/۲۰۱۷ دوره فعالیت حکومت و پارلمان را تمدید کرد.
در خصوص آینده پست ریاست اقلیم کردستان پس از ۰۱/۱۱/۲۰۱۷، فعالیت خود را در این منصب رد کرده و نباید هیچگونه تعدیل قانون ریاست اقلیم یا تمدید دوره آن صورت گیرد و لازم است در اسرع وقت با هدف رفع مشکل از ناحیه وظایف و اختیارات ریاست اقلیم، جلسه پارلمان برگزار شود.
اینجانب نیز به نام مسعود بارزانی پیشمرگ، در میان ملت و پیشمرگان عزیز در راستای نیل به اهداف و حراست از دستاوردهای آنان خواهم ماند.

مسعود بارزانی
۲۸/۱۰/۰۱۷

بر طبق گزارشات منتشر شده وی از سمت خود به عنوان ریاست اقلیم کناره‌گیری کرده و عنوان کرده که به عنوان یک شهروند عادی زندگی خود را ادامه خواهد داد.

بر اساس این گزارش، اختیارات وی بین قوای مقننه، مجریه و قضائیه این منطقه تقسیم می‌شود.

انتهای خبر