استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد

ضرورت تقویت زیرساخت‌های نوین و طراحی الگوهای جدید ارتباطی

ابه گزارش اعتدال پرس (اعتدال آذربایجان)، استاندار آذربایجان شرقی در پیامی به مناسبت ۲۷ اردیبهشت، روز جهانی ارتباطات، با اشاره به تحولات سریع و روزافزون در حوزه ارتباطات جهانی، تقویت زیرساخت‌های نوین و طراحی الگوهای جدید ارتباطی را ضروری دانست. متن پیام محمدرضا پورمحمدی به این شرح است: ارتباطات حوزه‌ای بسیار گسترده و پیچیده است […]

image_pdfimage_print

ضرورت تقویت زیرساخت‌های نوین و طراحی الگوهای جدید ارتباطی

ابه گزارش اعتدال پرس (اعتدال آذربایجان)، استاندار آذربایجان شرقی در پیامی به مناسبت ۲۷ اردیبهشت، روز جهانی ارتباطات، با اشاره به تحولات سریع و روزافزون در حوزه ارتباطات جهانی، تقویت زیرساخت‌های نوین و طراحی الگوهای جدید ارتباطی را ضروری دانست.

متن پیام محمدرضا پورمحمدی به این شرح است:

ارتباطات حوزه‌ای بسیار گسترده و پیچیده است که از قامت یک علم واحد فراتر رفته و شاخه‌های متعددی را شامل می­شود و هر روز عرصه‌ای نو از آن پیش روی جامعه بشری گشوده می‌شود. همین امر مسئولیت متولیان و فعالان این حوزه میان‌رشته‌ای و هنر علم را خطیرتر می‌کند؛ چنان‌که امروزه فناوری اطلاعات و شیوه های گوناگون استفاده از آن، به بخش جدانشدنی زندگی بشر تبدیل شده و در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، به عنوان یکی از شاخص‌های اصلی توسعه و پیشرفت شمرده می‌شود. نفوذ شبکه‌های ارتباطی در تمامی ارکان اقتصادی و اجتماعی و فراگیری فناوری اطلاعات در ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی، ارتقای روزافزون زیرساخت‌های ارتباطی را به امری اجتناب‌ناپذیر بدل ساخته است.

در ماه‌های اخیر که ظهور بحران کرونا، امکان ارتباطات فیزیکی را به حداقل رسانده، نقش و اهمیت استراتژیک راه‌های نوین ارتباطی بیش از پیش آشکار شده و فناوری اطلاعات به وسیله‌ای برای تجارت، آموزش، ارائه خدمات و انتشار اطلاعات تبدیل شده است. بخش عمده‌ای از موفقیت‌ها در زمینه کنترل این بحران، مرهون تقویت دانش فناوری اطلاعات و استفاده از ابزارهای آن در اطلاع­رسانی و فرهنگ‌سازی برای رعایت سبک زندگی جدید بوده است. از این رو لازم است تلاش‌ها در حوزه ارتباطات، به‌ویژه فناوری اطلاعات همگام با تحولات پرشتاب جهانی پیش برود تا در این عرصه حرفی برای گفتن داشته باشیم.

یکی از جنبه‌های مهم و تأثیرگذار حوزه ارتباطات، مدیریت افکار و روابط عمومی است. بدیهی است که با تغییرات گسترده در حوزه ارتباطات، پیچیدگی‌های حوزه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی نیز افزون‌تر شده و امروزه دیگر مدیریت و اقناع افکار عمومی با الگوهای سنتی امکان‌پذیر نیست. با توجه به اینکه شاخص امید، اعتماد و رضایت‌مندی عمومی، ارتباط تنگاتنگی با حوزه روابط عمومی دارد، طراحی و اجرای الگوهای جدید ارتباطی با محوریت شفافیت، تعامل و پاسخ‌گویی و با تأکید بر دسترسی آزاد به اطلاعات، مشارکت‌جویی و روشنگری، باید در دستور کار فعالان این حوزه قرار گیرد.

اینجانب ضمن تبریک روز جهانی ارتباطات به تمام فعالان حوزه ارتباطات، فناوری اطلاعات و روابط عمومی در استان آذربایجان شرقی، از تلاش‌های صورت گرفته در جهت ارتقای مشارکت و هم‌افزایی در بین گروه‌های مختلف جامعه قدردانی می‌کنم و امیدوارم این تلاش‌ها در جهت پیشرفت و توسعه همه‌جانبه استان موثر باشد.

انتهای خبر