عمده افراد بیکار در آذربایجان‌شرقی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند/ نگاه به مقوله اشتغال باید نگاهی جامع و فراگیر باشد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی، گفت: اشتغال تنها یک موضوع اقتصادی و مربوط به درآمد افراد نیست، بلکه تمام ابعاد اجتماعی، فرهنگی و سیاسی از این پدیده متأثر است و بر این اساس، نگاه به مقوله اشتغال باید نگاهی جامع و فراگیر باشد. به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس)، محمد کلامی در جلسه گروه کاری […]

image_pdfimage_print

عمده افراد بیکار در آذربایجان‌شرقی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی، گفت: اشتغال تنها یک موضوع اقتصادی و مربوط به درآمد افراد نیست، بلکه تمام ابعاد اجتماعی، فرهنگی و سیاسی از این پدیده متأثر است و بر این اساس، نگاه به مقوله اشتغال باید نگاهی جامع و فراگیر باشد.

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس)، محمد کلامی در جلسه گروه کاری اشتغال و بازار کار استان با تأکید بر اینکه همه دستگاه‌ها باید در موضوع اشتغال احساس مسوولیت کنند، اظهار داشت: دستگاه‌های فرهنگی باید در این زمینه کار کنند؛ فرهنگ کار در جامعه ما نهادینه نشده و بعضاً افراد تمایل به کار ندارند که این موضوع باید آسیب‌شناسی شود.

 وی، جنس بیکاری در استان را یکی از موضوعات مهم در این حوزه برشمرد و گفت: عمده افراد بیکار در استان را فارغ‌التحصیلان دانشگاه تشکیل می‌دهند که اگر بخواهیم برای این افراد اشتغال‌زایی کنیم، باید از شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور حمایت کنیم.
 
دکتر کلامی همچنین بیکاری ساختاری و نیروهای کار فاقد مهارت را از دیگر چالش‌های حوزه اشتغال عنوان کرد و یادآور شد: آموزش‌های حرفه‌ای و مهارت‌آموزی به نیروی کار باید از سوی دستگاه‌های مسوول مورد توجه جدی قرار گیرد و آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها نیز در آموزش دانش‌آموزان و دانشجویان به این موضوع توجه کنند.

انتهای خبر