مامور حرمت‌شکن شهرداری تبریز عزل شد/ تقلیل برخورد به تعلیق مامور خاطی؛ خطای سیستمی یا خطای فردی!؟

دیروز فیلم کوتاهی از درگیری مامور سد معبر شهرداری منطقه ۳ با یک معلول دستفروش در فضای مجازی منتشر شد که واکنش‌های بسیاری در افکارعمومی و شبکه های اجتماعی در پی داشت. به گزارش اعتدال آذربایجان، پیرو فیلم منتشر شده از برخورد بد مامور شهرداری تبریز با یک سد معبر کننده معلول، روابط عمومی شهرداری […]

image_pdfimage_print

دیروز فیلم کوتاهی از درگیری مامور سد معبر شهرداری منطقه ۳ با یک معلول دستفروش در فضای مجازی منتشر شد که واکنش‌های بسیاری در افکارعمومی و شبکه های اجتماعی در پی داشت.

به گزارش اعتدال آذربایجان، پیرو فیلم منتشر شده از برخورد بد مامور شهرداری تبریز با یک سد معبر کننده معلول، روابط عمومی شهرداری منطقه ۳ توضیحاتی منتشر کرده است.

در توضیحات روابط عمومی شهرداری منطقه۳ تبریز آمده است:

برخود فرض می‌دانیم در راستای اطلاع‌رسانی شفاف و دقیق در خصوص فیلم منتشر شده در فضای مجازی در رابطه با برخورد فیزیکی یکی عوامل سد معبر شهرداری منطقه ۳ با معلول سد معبر کننده توضیحاتی را ارایه کنیم:

شهرداری منطقه۳، ضمن محکوم کردن اقدام یکی از عوامل سد معبر (مسئول تخلفات منطقه) طی برگزاری جلسه فوری در محل شهرداری در مورد اتفاق رخ داده تصمیمات زیر اتخاذ گردید.

۱. به دستور شهردار محترم تبریز و تاکید شهردار منطقه، فرد خاطی از مسئولیت خود عزل و مقرر گردید شهرداری منطقه نسبت به برخود انضباطی شامل تعلیق فرد خاطی تا مشخص شدن کلیات ماجرا و همچنین دلجویی و تفقد از فرد معلول سدمعبر کننده به خاطر نحوه برخورد عوامل سد معبر در اسرع وقت اقدامات مناسب را معمول دارد. (لازم به ذکر است با وجود تذکرات چندین باره ماموران شهرداری این فرد نسبت به رفع سدمعبر خودداری کرده است.)

۲. رسالت اصلی شهرداری تبریز بویژه شهرداری منطقه ۳، حفظ ارزش‌ها و احترام به شخصیت والای انسانی است از همین‌رو از هرگونه رفتاری که باعث خدشه‌دار نمودن حیثیت، شاًن و کرامت انسانی گردد به شدت مورد مذمت و نکوهش قرار می‌گیرد و در صورت مشاهده با خاطیان برخورد قاطع و قانونی انجام می‌گیرد.

  • گزارش اعتدال آذربایجان حاکی است، تقلیل برخورد در سطح تعلیق مامور خاطی در حالی است که این برخوردها مسبوق به سابقه بوده و ناشی از تفکر قلدرمابانه رخنه کرده در سیستم شهرداری است لذا شایسته است، این برخورد بصورت سیستمی و در قالب تذکر جدی به کلیه مدیران شهرداری صورت بگیرد و جهت اطمینان از عدم تکرار این برخوردها و بنابه اصل مسئولیت پذیری مدیران در چنین مواردی، اقلا یکی از مدیران میانی مربوطه در شهرداری تبریز برکنار شود.
انتهای خبر