پله‌گذاری ۲۰ کیلومتری در بافت حاشیه شهر

شهردار تبریز خبر داد: شهردار تبریز از پله‌گذاری ۲۰ کیلومتری در کوچه‌های حاشیه شهر با شیب بالای ۴۵ درجه خبر داد. به گزارش اعتدال آذربایجان، ایرج شهین‌باهر اظهار داشت: در حوزه حاشیه نشینی بهترین اقدامات در دوره فعلی مدیریت شهری صورت گرفته است و بر اساس آن فضا برای تردد شهروندان در بافت شیب‌دار حاشیه […]

image_pdfimage_print
شهردار تبریز خبر داد:
شهین باهر

شهردار تبریز از پله‌گذاری ۲۰ کیلومتری در کوچه‌های حاشیه شهر با شیب بالای ۴۵ درجه خبر داد.

به گزارش اعتدال آذربایجان، ایرج شهین‌باهر اظهار داشت: در حوزه حاشیه نشینی بهترین اقدامات در دوره فعلی مدیریت شهری صورت گرفته است و بر اساس آن فضا برای تردد شهروندان در بافت شیب‌دار حاشیه اصلاح شده است.

او افزود: اکثر مسیرگشایی‌هایی که در نقاط کلیدی شهر بوده و نقشی اساسی در تخلیه بافت منطقه داشت، انجام دادیم.

شهردار تبریز با اشاره به مسیرگشایی خیابان ملازینال بعد از ۴۰ سال اعلام کرد: ۸۰ هزار نفر در محله ملازینال زندگی می کنند که این مسیرگشایی بعد از ۴۰ سال، موجب رونق آن منطقه شده است و در کنار آن تملک خیابان علی بقال نیز در دست اقدام و تکمیل است.

ایرج شهین‌باهر تأکید کرد: به دنبال حرف و شعار و فراموشی طرح‌های ارائه شده نبودیم و امروز بعد ازسه سال دوندگی، مطالعات، طراحی نقشه، مجوزها و محل احداث طرح کلید به کلید، به شکل عملیاتی آغاز شده است که به زودی کلنگ زنی آن شروع می‌شود.

او تصریح کرد: با اجرای این طرح امیدواریم همانند برخی از کشورهای توسعه یافته که موضوع حاشیه نشینی را حل کرده اند، ما نیز بتوانیم به صورت علمی و منطقی این موضوع را حل کنیم.

انتهای خبر