متفکرآزاد مطرح کرد: ضرورت سهیم شدن تبریز و آذربایجان‌شرقی در مگاپروژه‌های ملی

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار اخیر خود با رئیس جمهور گفت: در این دیدار مطرح کردم که تبریز و آذربایجان‌شرقی باید در مگاپروژه‌های ملی سهم جدی داشته باشند. به گزارش اعتدال آذربایجان، روح‌الله متفکرآزاد روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران بیان کرد: در دیدار با رئیس […]

image_pdfimage_print

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار اخیر خود با رئیس جمهور گفت: در این دیدار مطرح کردم که تبریز و آذربایجان‌شرقی باید در مگاپروژه‌های ملی سهم جدی داشته باشند.

به گزارش اعتدال آذربایجان، روح‌الله متفکرآزاد روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران بیان کرد: در دیدار با رئیس جمهور در مورد موضوعات ملی و استانی دیگر نظرات خود را مطرح کردم و پیشنهاد من به طور مشخص این بود که تبریز، ظرفیت «هاب» ترانزیتی منطقه شدن را دارد و بر این اساس دولت باید زیرساخت لازم برای بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها را فراهم کند.

وی آذربایجان شرقی را برای کشورهای پیرامونی، هم به لحاظ ریلی و هم جاده ای، دارای نقش “هاب” منطقه ای دانست و گفت: این مهم نیازمند تمرکز ویژه دولت به تبریز و آذربایجان است که در توسعه اقتصادی کشور نیز می‌تواند اثر گذار باشد.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه موضوع تامین برق مورد نیاز توسعه صنایع در استان هم یکی از خواسته‌های جدی مطرح شده در این دیدار بود، یادآوری کرد: قبل از این دیدار هم با تعدادی از صنعتگران و مدیران استان، مهم ترین نیازهای استان احصاء شده بود که در نشست با رییس جمهور آنها را مطرح کردم.

متفکرآزاد با اشاره به اینکه وقایع اخیر کشور نیز در نشست مشترک با رئیس جمهور مطرح شد، اضافه کرد: در بحث امید آفرینی نیز پیشنهاداتی ارائه دادیم تا دولت در این مبحث هم بیش از پیش ورود کند، زیرا یکی از اقدامات موفق دولت در امیدآفرینی، ریشه کن کردن کرونا بود که می‌تواند در حوزه اقتصادی و معیشتی نیز تکرار شود و مشکلات مردم را کاهش دهد.

بر اساس این گزارش، عدم برخورداری مناسب آذربایجان شرقی از طرح های کلان ملی در حوزه های صنعت، عمران و زیرساخت در دهه های اخیر یکی از مطالبات مردم و مسوولان این خطه بوده و آنان با اشاره به اینکه بیش از ۹۵ درصد سرمایه گذاری های استان در حوزه صنعت و تجارت در این مدت توسط بخش خصوصی انجام شده بر لزوم مسوولیت پذیری دولت ها برای اجرای مگاپروژه ها در این خطه، متناسب با جایگاه و جمعیت آن، تاکید دارند.

انتهای خبر