قیمت خودرو امروز ۱۹ تیر +جدول

بازار خودرو پس از مدت‌ها دیروز با خبری محرک تحت عنوان اعلام قیمت خودروهای مونتاژی توسط شورای‌ رقابت مواجه شد. این خبر منجر به نوسان در قیمت برخی خودروها شد. به گزارش اعتدال آذربایجان، اخبار بازار خودرو دومینووار چیده شده‌اند تا تحت هیچ شرایطی اجازه ندهند که روند صعودی قیمت خودرو به این بازار بازگردد. […]

image_pdfimage_print

بازار خودرو پس از مدت‌ها دیروز با خبری محرک تحت عنوان اعلام قیمت خودروهای مونتاژی توسط شورای‌ رقابت مواجه شد. این خبر منجر به نوسان در قیمت برخی خودروها شد.

به گزارش اعتدال آذربایجان، اخبار بازار خودرو دومینووار چیده شده‌اند تا تحت هیچ شرایطی اجازه ندهند که روند صعودی قیمت خودرو به این بازار بازگردد.

با این حال روز گذشته شورای رقابت قیمت جدید خودروهای مونتاژی درب کارخانه را اعلام کرد که با افزایش قیمت همرا بود. حال تسلیم شورای رقابت در برابر مونتاژکاران می‌تواند تیر خلاصی بر بازار خودرو و خبردرمانی‌های آن باشد.

البته برخی کارشناسان معتقدند که اگر واردات خودرو به شکل قطعی صورت بگیرد و خودروهای وارداتی جدید و به‌ویژه دست‌ دوم در خیابان‌ها رویت شوند، آنگاه می‌توان از بازار انتظار ثبات و خروج از رکود را داشت، در غیر این صورت این خبردرمانی‌های بدون عمل اثر معکوس خواهند داشت.

قیمت خودروهای داخلی

مطابق با قیمت‌های اعلامی وبسایت کارنامه بازار خودروهای داخلی به ویژه در خودروهای پرفروشی که تولید آن‌ها متوقف شده است، شاهدکاهش قیمت بوده است.

پراید ۱۱۱، که از زمان تولیدش عنوان محبوب‌ترین پراید را دریافت کرد، امروز پس از دو روز کاهش در ایستگاه قیمتی ۳۳۰ میلیون تومان ایستاد.

پراید ۱۳۱، که نسخه خانوادگی ۱۱۱ محسوب می‌شود امروز بعد از گذشت دو هفته، اختلاف قیمتش با ۱۱۱ را به زیر ۱۵ میلیون تومان رساند و با ۱۰ میلیون تومان اختلاف قیمت در پله ۳۲۰ میلیون تومان توقف کرد.

پژو ۲۰۷i اتوماتیک، بعد از کاهش قیمت اندکی که طی دو روز گذشته تجربه کرد امروز دوباره به قیمت ۷۴۷ میلیون تومان بازگشت تا خیال خریداران خود را از بابت ثبات مقطعی در این قیمت مشخص راحت کند.

پژو پارس LX TU۵، که سال‌هاست به عنوان محبوب‌ترین سدان ایران خودرو در بازار حضور دارد، امروز با کاهش قیمت حدود یک درصدی مواجه شد و به قیمت نهایی ۶۲۳ میلیون تومان رسید.

قیمت خودرو امروز ۱۹ تیر +جدول

قیمت خودروهای مونتاژی

پس از اعلام قیمت‌های مصوب توسط شورای رقابت، بازار خودروهای مونتاژی دستخوش تغییراتی شد.

فیدلیتی پرایم ۵ نفره، پس از کاهش قیمت مداوم و طولانی‌مدت امروز بعد از مدت‌ها روند افزایشی را در پیش گرفت تا به قیمت یک میلیارد و ۶۴۰ میلیون تومان رسید.

جکj۴، این روز ها محصول اقتصادی کرمان موتور سر و صدای بسیاری به‌پا کرده است تا جایی که در روز گذشته قیمت این محصول در بازار آزاد از قیمت کارخانه نیز کمتر شد. امروز هم قیمت این محصول پس از طی کردن نوسانات متعدد در پله‌ی ۷۸۰ میلیون تومان متوقف شد.

لاماری ایما، یکی از خودروهایی که حتی در اوج روند نزولی بازار مقاومت بسیاری در مقابل کاهش قیمت از خود نشان داد، اما سرانجام لاماری هم نتوانست این مقاومت را حفظ کند و امروز با کاهش قیمت ۱۱۰ میلیون تومانی نسبت به هفته گذشته به قیمت یک میلیارد و ۹۹۰ میلیون تومان رسید

قیمت خودرو امروز ۱۹ تیر +جدول

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته جاری

به احتمال زیاد در روزهای باقی‌مانده هفته بازار خودرو شاهد ادامه این روند کاهشی به ویژه در بازار خودروهای مونتاژی خواهد بود، البته سرعت این روند کاهشی به دو عامل اصلی بستگی دارد.

یکی از این عوامل اعتراض مجدد مونتاژکاران به قیمت‌های اعلامی است که حتی در صورت رخ دادن چنین اتفاقی به دلیل اینکه روند بازار کاملاً کاهشی است نمی‌تواند تاثیر چندانی بر وضعیت بازار داشته باشد، چرا که مونتاژکاران خود بهتر از هر شخص دیگری از وضعیت فعلی بازار خودرو با خبر هستند و به همین دلیل تمام شرکت‌های مونتاژکار به نوبت در چند روز گذشته طرح‌های فروش اقساطی خود را اعلام کرده‌اند.

عامل دیگری که در شیب روند کاهشی اثرگذار خواهد بود، افزایش قیمت دلار است که البته این عامل هم نمی‌تواند تغییر شگرفی در بازار ایجاد کند،کما اینکه در پایان هفته گذشته دلار وارد کانال هزار تومان نیز شد، اما حتی این عامل هم نتوانست قیمت‌های بازار خودرو را درگیر رون جدیدی بکند.

انتهای خبر