شبستری با انتقاد از موازی کاری نهادهای فرهنگی از تشکیل قرارگاه مرکزی فرهنگی و اجتماعی در استانداری خبر داد/ مدیران ناتوان در صف خادمان مردم جایگاهی ندارند

معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی از افزایش ۳۵ درصدی سرقت در آذربایجان شرقی در سال ۹۲ نسبت به مدت سال ۹۱ خبر داد.  به گزارش اعتدال پرس، سعید شبستری خیابانی بعد از ظهر یکشنبه در جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی آذربایجان شرقی که در محل استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد گفت: مسائل […]

معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی از افزایش ۳۵ درصدی سرقت در آذربایجان شرقی در سال ۹۲ نسبت به مدت سال ۹۱ خبر داد.

 به گزارش اعتدال پرس، سعید شبستری خیابانی بعد از ظهر یکشنبه در جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی آذربایجان شرقی که در محل استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد گفت: مسائل فرهنگی و اجتماعی از وسعت و اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و همه ما می دانیم که مسائل این حوزه و ساماندهی آن ها همواره یکی از مهم ترین دغدغه و توصیه های رهبری بوده است.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در عرصه اجتماعی و فرهنگی هنوز به حد مطلوب نرسیده ایم گفت: استان آذربایجان شرقی پتانسیل و قابلیت های زیادی برای مقابله فرهنگی دارد.

شبستری در ادامه با انتقاد از برخی موازی کاری ها و همپوشانی فعالیت های فرهنگی گفت: نباید فعالیت های فرهنگی و اجتماعی به صورت سلیقه ای و موازی کاری ادامه یابد بلکه از این پس تمامی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی استان تحت نظر قرارگاه مرکزی فرهنگی و اجتماعی استان فعالیت خواهند کرد.

وی در همین راستا ابراز داشت: تمامی دستگاه های اجرایی موظف خواهند بود که گزارشات جامع و مستدل فعالیت های فرهنگی و اجتماعی انجام شده در حوزه خود را در اختیار این کارگروه قرار دهند و اگر مدیری توانمندی لازم در این خصوص را نداشته باشد در صف خادمان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جایگاهی نخواهد داشت.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه در تدوین سند توسعه استان نیز به این مهم بیش از پیش توجه شده است گفت: هدف از تشکیل قرارگاه واحد فرهنگی و اجتماعی در استان  این است که از تمامی توانمندی های دستگاه های اجرایی و سازمان های مردم نهاد در راستای نهادینه کردن اهداف عالیه فرهنگی و اجتماعی استفاده شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت:در حال حاضر طلاق و سرقت به یکی از مهم ترین معضلات اجتماعی استان و نگرانی مدیریت عالی استان و مردم تبدیل شده است.

شبستری گفت: شاید میزان سرقت و طلاق  در آذربایجان شرقی از نرخ کشوری پایین باشد ولی متاسفانه نرخ سرقت در سال ۹۲ نسبت به سال ۹۱ ، ۳۵ درصد افزایش داشته و در خصوص طلاق نیز افزایش ۶٫۲ درصدی را شاهد بوده ایم.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم برنامه ریزی در کارها و فعالیت های فرابخشی گفت: مهار آسیب های اجتماعی در گرو این است که از ظرفیت و توانمندی های سازمان های مردم نهاد نیز بیش از پیش استفاده کنیم.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی همچنین گفت: اگر اجرای بسیاری از کارها به مردم واگذار گردد و دولت تنها نقش نظارتی و هدایت کننده داشته باشد بسیاری از همین مشکلات به دست مردم حل خواهد شد.

انتهای خبر