ضبط مکالمات تلفنی مشترکان را از بیخ و بن تکذیب می‌کنم!

«فروش مکالمات مردم توسط برخی کارمندان مخابرات»؛ خبری شگفت آور که حکایت از فروش مکالمات ضبط شده مشترکان به افرادی خاص داشت و تلویحا از شنود عمومی و ضبط مکالمات تمامی مشترکان سخن می‌گفت!به گزارش «تابناک»، روز گذشته خبری از نشست خبری حسین کشایی، مدیر عامل شرکت مخابرات استان اصفهان با خبرنگاران روی خروجی خبرگزاری‌های […]

«فروش مکالمات مردم توسط برخی کارمندان مخابرات»؛ خبری شگفت آور که حکایت از فروش مکالمات ضبط شده مشترکان به افرادی خاص داشت و تلویحا از شنود عمومی و ضبط مکالمات تمامی مشترکان سخن می‌گفت!به گزارش «تابناک»، روز گذشته خبری از نشست خبری حسین کشایی، مدیر عامل شرکت مخابرات استان اصفهان با خبرنگاران روی خروجی خبرگزاری‌های مختلف قرار گرفت که تعجب بسیاری را به همراه داشت و واکنش های زیادی به دنبال داشت.

آن گونه که در خبر آمده بود، مهندس کشایی از فروش مکالمات محرمانه بعضی از شهروندان اصفهانی توسط برخی کامندان متخلف خبر داده بود که چند ماه پیش مکشوف شده و پیرو آن، برخوردهای لازم با این افراد صورت گرفته است؛ برخوردهایی که به گفته وی، آمادگی برای شدت بخشیدن به آنها وجود دارد.

در ادامه این خبر به تاکید مدیرعامل شرکت مخابرات این استان نسبت به امین بودن همکارانش در مورد اطلاعات خصوصی مردم اشاره شده و شاهد ماجرا، سوگند یاد کردن کارمندان مخابرات به این منظور آمده بود تا آشکار شود که ماجرا تخلف بوده و تخلفات کارمندان مورد بررسی و مجازات قرار می‌گیرد.

اما این سخنان امید بخش در حالی بیان می‌شد که در پس نقل چنین خبری، بسیاری با این ابهام مواجه شدند که مگر مخابرات مکالمات مردم را ضبط می‌کند که کارمندانی به آن دست یافته و با زیر پا گذاشتن سوگند و ارتکاب تخلف، از این منبع شنود کسب سود می‌کردند؟!

همین وجه عجیب و غریب ماجرا موجب شد تا باز نشر خبر با قدرت ادامه یافته و به چند ساعت نکشیده، نقل محافل در شبکه های اجتماعی شود چراکه چنین اتفاقی نه تنها خلاف قوانین رایج کشور به شمار می‌آید، بلکه با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز در تضاد است!

از اینجای ماجرا به بعد واکنش ها در قالب حذف خبر، بدون هیچ گونه توضیح یا تکذیبی، از خروجی چند خبرگزاری بروز کرد و ما را بر آن داشت صحت خبر را از منبع خبر جویا شویم.

کشایی در گفت‌وگو با «تابناک»، ضمن تاکید موکد بر کذب بودن خبر، گفت: جملات نقل شده از بنده به هیچ وجه صحت ندارد و یا حاصل سو برداشت خبرنگاران است و یا غرض ورزی و دشمنی عامل بیان آن شده است.

وی افزود: نه تنها تخلفی در این شرکت رخ نداده که بخواهد به برخورد با کارمندان منجر شود، بلکه اساسا ضبط مکالمات صحت ندارد.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان در ادامه از پیگیری حقوقی ماجرا خبر داد و گفت: با اینکه خبر از خروجی چند خبرگزاری حذف شده، ولی به این دلیل که تکذیب نشده شکایت خواهیم کرد و به استناد فایل صوتی نشست خبری، ثابت خواهیم کرد که چنین خبری کذب است؛ نمی‌دانم منبع خبرنگاران برای نقل چنین مطالب خلاف واقعی چه بوده است.

کشایی در پایان با تاکید بر اینکه اگر تخلفی در مجموعه شرکت متبوعش رخ دهد، بسیار جزئی خواهد بود و با آن مقابله خواهد شد، گفت: اطلاعات خصوصی که ما از مشترکان داریم، نهایتا در حد نام مالک و آدرس پستی اوست که نه تنها قابلیت خرید و فروش ندارد، بلکه مراجعه کارمندان به همین حد هم مجاز نبوده و تخلف به شمار می‌رود که در صورت مشاهده، با آن مقابله خواهیم کرد.

 

انتهای خبر