کرباسچی در پاسخ به «شناسنامه» به ضرغامی نامه نوشت

«غلامحسین کرباسچی» دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی در نامه ای به رییس سازمان صدا و سیما، مطالب مطرح شده از سوی «اسماعیل کوثری» نماینده مجلس در برنامه تلویزیونی «شناسنامه» را تکذیب کرد و خواستار پخش جوابیه خود در آن رسانه شد. در این نامه که نسخه ای از آن روز شنبه در اختیار گروه سیاسی […]

«غلامحسین کرباسچی» دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی در نامه ای به رییس سازمان صدا و سیما، مطالب مطرح شده از سوی «اسماعیل کوثری» نماینده مجلس در برنامه تلویزیونی «شناسنامه» را تکذیب کرد و خواستار پخش جوابیه خود در آن رسانه شد.

در این نامه که نسخه ای از آن روز شنبه در اختیار گروه سیاسی ایرنا قرار گرفت، خطاب به «عزت الله ضرغامی» رییس سازمان صدا و سیما آمده است: گرچه از ملی بودن آن رسانه مدتهاست ناامیدم اما در این روزگار امید هنوز آرزو دارم که اگر به جایگاه ملی رسانه اعتقاد ندارید، از لحاظ شرعی و قانونی این جوابیه را در سیما پخش کنید.

وی با یادآوری پخش گفت و گوی کوثری در برنامه تلویزیونی شناسنامه در روز دوم خرداد، تاکید کرد: وی در این برنامه موارد کذبی را به من نسبت داد که می تواند محل شکایت باشد.

کرباسچی با بیان برخی از اظهارات کوثری آورده است: گفته اند که من در مقام رییس ستاد جناب آقای کروبی به ایشان خیانت کرده، در دانشگاهی یا جایی دیگر گفته ام و ملت را به رای دادن به مهندس موسوی تشویق کرده ام و همین علت کاهش رای آقای کروبی از چند میلیون سال ۸۴ به چند صد هزار سال ۸۸ شده است .چون من از قبل ماموریت داشته ام که این نقش را در ستاد آقای کروبی بازی کنم.

دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی چنین مطالبی را «دروغ گویی و تحلیل ناصواب» توصیف کرده و آورده است: اولا آقای کروبی قبل از مهندس موسوی نامزد انتخابات ۸۸ شد و من قبل از حتی تصمیم جناب آقای مهندس موسوی به کاندیدا توری به ستاد آقای کروبی رفتم و دعوت او را قبول کردم. منطقا و از لحاظ زمانی من نمی توانستم واجد ماموریت از جانب نامزد محتملی باشم که هنوز وارد انتخابات نشده بود.

وی در نامه خود می افزاید: ثانیا من هرگز چنین حرفی نزده ام و بنا به قاعده «البینه علی المدعی» آقای کوثری باید سند اقامه کنند و صدا و سیما در برابر نشر اکاذیب پاسخگو باشد.

کرباسچی در نامه خود تاکید کرد: ظاهرا رسانه های راستگوی جناح راست افراطی آن اندازه در این باره دروغ گفته اند که خودشان هم باور کرده اند و شاید به پیروی از منطق گوبلز آن قدر یک دروغ را تکرار می کنند تا همه باور کنند اما حتی گوبلز هم این قدر زود باور نبود که دروغ های خودش را باور کند.

این فعال سیاسی یادآور شد: البته من حداقل یکبار در جواب آقای محمدرضا باهنر این دروغ ها را تکذیب کرده بودم و گفتم که چگونه رسانه های امنیتی این دروغ ها را جعل می کنند و ایشان دم فرو بستند و بینه ای اقامه نکردند و به نوعی هم عذرخواهی کردند که خوب است شما به همان جواب التفات کنید.

کرباسچی تاکید کرد: من و دوستانم همچون اصولگرایان نیستیم که از گزینه خود در انتخابات ۸۸ شرمسار باشیم و آقای احمدی نژاد را انتخابی انحرافی بخوانیم و انتخابمان را انکار کنیم و هنوز همچون گذشته از انتخاب ۸۸ خود دفاع می کنیم و با وجود میل اجماع در جبهه اصلاحات، در انتخابات دور قبل تا لحظه آخر و پس از آن مدافع جناب آقای کروبی بودیم.

دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی یادآور شد: لازم نیست برای علت عدد آرای آقای کروبی در سال ۸۸ به ایشان تحلیل های غیر واقعی بدهیم، گذشته از جمع بندی شخصی خود ایشان که در رفتارشان نسبت به دوستان شما مشهود است، کافی است یک بار منصفانه و واقع بینانه به واکنش مردم فکر کنیم آن گاه علت واقعی را خواهیم یافت. گناه خود را به پای دیگران ننویسید.

انتهای خبر