انتصابات جدید ترکان در سازمان مناطق آزاد

اکبر ترکان طی احکامی «مشاور عالی دبیر شورا در امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی» و «قائم مقام و معاون سرمایه گذاری دبیرخانه شورا» را منصوب کرد. اعتدال پرس/ اکبر ترکان مشاور رییس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد، دکتر محمد علی نجفی را به عنوان مشاور عالی خود در مناطق ازاد منصوب کرد. دکتر […]

اکبر ترکان طی احکامی «مشاور عالی دبیر شورا در امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی» و «قائم مقام و معاون سرمایه گذاری دبیرخانه شورا» را منصوب کرد.

اعتدال پرس/ اکبر ترکان مشاور رییس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد، دکتر محمد علی نجفی را به عنوان مشاور عالی خود در مناطق ازاد منصوب کرد. دکتر نجفی، از مدیران علمی و توانمند مناطق آزاد ایران است که کارنامه اش، او را به “مرد تدبیر مناطق آزاد” معروف کرده است.

در حکم «اکبر ترکان» به «محمد علی نجفی» آمده است:

بررسی و مطالعه وضعیت مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، تدقیق در خط مشی‌ها و برنامه‌های مناطق یاد شده و کمک به تدوین برنامه‌های متناسب با اهداف مندرج در قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و ارائه پیشنهادات لازم برای بهبود امور اجرایی مناطق یاد شده، از اهم مسئولیت‌هایی است که امیدوارم در تعامل با مدیران عامل محترم سازمان‌های مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی در انجام بهینه آن، موفق و مؤید باشید.

محمدعلی نجفی متولد سال ۱۳۳۳ در آستانه اشرفیه و دارای مدرک دکتری مدیریت استراتژیک است که سابقه معاونت طرح و برنامه و امور اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش را در کارنامه کاری خود دارد. او بنیان گذار منطقه آزاد انزلی است و پیشتر معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش بوده است.

یک انتصاب دیگر

«مشاور رییس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی» با صور حکم دیگری، «محمد معزالدین» را به عنوان قائم مقام و معاون سرمایه گذاری دبیرخانه شورا منصوب کرد. در این حکم آمده است:

شناسایی، تبیین و معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، تلاش برای جذب سرمایه گذاری‌های داخلی و خارجی و فراهم آوردن زمینه توسعه گردشگری و تولید کالا‌ها و خدمات در مناطق، افزایش سطح اشتغال، ارتقاء سطح آموزش عالی و اقداماتی که منجر به تحقق اهداف اقتصادی مورد نظر در قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و در نتیجه توسعه همه جانبه مناطق گردد از اهم مأموریت‌هایی است که انتظار می‌رود در تعامل با سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی، مدیران عامل و اعضاء هیأت مدیره سازمان‌های مناطق در به ثمر رساندن آن ‌‌نهایت تلاش را معمول فرمایید.

انتهای خبر