دایی کوتاه آمد/ مایلی کهن آزاد می شود؟؛ مایلی‌کهن با رضایت دایی از زندان بیرون نمی‌آید!

یکی از ملی پوشان اسبق تیم ملی فوتبال کشور، از صرف نظر کردن علی دایی از شکایت خود علیه مایلی کهن خبر داد. به گزارش اعتدال پرس، به دنبال وساطت اهالی ورزش و ملی پوشان سابق، علی دایی سرانجام کوتاه امد و به احتمال زیاد روز شنبه با مراجعه به دادگاه، از شکایت خود علیه […]

یکی از ملی پوشان اسبق تیم ملی فوتبال کشور، از صرف نظر کردن علی دایی از شکایت خود علیه مایلی کهن خبر داد.

به گزارش اعتدال پرس، به دنبال وساطت اهالی ورزش و ملی پوشان سابق، علی دایی سرانجام کوتاه امد و به احتمال زیاد روز شنبه با مراجعه به دادگاه، از شکایت خود علیه مایلی کهن صرف نظر کرده و رضایت می دهد.

یکی از ملی پوشان اسبق تیم ملی با تایید این خبر افزود: بعد از اصرار های زیاد به علی دایی، بالاخره وی راضی شد که به این ماجرا خاتمه داده و با رضایت خود، موجب آزادی مایلی کهن از زندان اوین شود.

بدین ترتیب، در صورت رضایت دایی، حکم محکومیت مایلی کهن لغو شده و آزاد خواهد شد.

گفتنی است، محمد مایلی کهن روز گذشته با مراجعه به کلانتری ارک، آمادگی خود را جهت طی روند اداری محکومیت خود اعلام کرده و راهی زندان اوین شد.

پس از مشورت با خانواده‌ام از حقم گذشتم

علی دایی با انتشار نامه ای اعلام کرد که از حقش نسبت به محمد مایلی کهن می‌گذرد.

این متن را در زیر بخوانید:

به نام آن که اگر حکم کند همه محکومیم

خداوند نبخشد بنده‌ای را که از سختی و گرفتاری دیگران خشنود باشد.

آنچه در روزهای اخیر رقم خورد محصول اتفاقات و رفتار و گفتارهایی بود که مدتها تکرار می شد و من را در جایگاه مجرم می نشاندند و هر آنچه بر زبانشان می آمد نثار من و خانواده ام می کردند بی آنکه دلیل خصومت شان را بدانم. مرا مغرور می خواندند بی آنکه کسی از آنها بپرسد ولو اگر علی دایی مغرور باشد چه ارتباطی به شما دارد؟

در روزهایی که بدترین نسبت ها را به من و خانواده ام می دادند و همه سکوت کرده بودند چه می شد کرد جز اینکه دست به دامان قانون شوم؟قانونی که قبلا هم رای خود را در این باره صادر کرده و من از حقم گذشته بودم.

این بار روند پرونده به سمتی منتهی شد که مجازات فرد مقصر فقط مجازات خود او نبود.رفتن به حبس یک نفر، خیلی ها و به خصوص خانواده اش را مکدر می کند و قسم می خورم بارها و بارها به این مسائل فکر کردم اما وقتی متولی امامزاده حرمت امامزاده نگه ندارد و کسی که قانون او را محکوم کرده از کرده اش پشیمان نیست تکلیف طرف مقابل چه باید باشد؟

طی روزهای اخیر بزرگان بسیاری با من تماس گرفتند و البته همه دوستان به تنها سئوال من پاسخ قانع کننده ندادند.پرسیدم به خانواده شما توهین شود چه می کنید و هیچکدام نتواستند خودشان را جای من قرار دهند.

امروز اما نه به اصرار کسی که پس از مشورت با خانواده ام تصمیم گرفتم از آنچه قانون حق من دانسته بگذرم زیرا راضی نیستم حتی لحظه ای غصه  نوه ای را ببینم که چشم انتظار پدربزرگش است .منی که در دفاع از حیثیت  خانواده ام پا به دادگاه گذاشته ام امروز برای رفع تکدر خانواده ای که در ماجرای ما هیچ قصوری نداشته اما عضوی از خود را گرفتار می بیند از حقم گذشتم و امیدوارم خداوند از گناهان همه ما بگذرد.

نظر آنهایی که طی روزهای اخیر چه در تماس مستقیم با من و چه در جراید در این باره اظهاراتی داشتند قطعا محترم است هر چند به نظر می رسد فضایی برای برخی موج سواران همیشگی فراهم شده بود تا موج سواری کنند.کسانی که جهل به موضوع دارند یا خود را به جهالت زده اند و خداوند متعال در سوره فرقان فرموده اند إِذَا خَـاطَـبَـهُـمُ الْـجـَاهِـلُـونَ قَـالُـوا سَـلَـامًـا بندگان خداى رحمان کسانى ‏اند که هنگامی که جاهلان آنها را مخاطب سازند به آنها سلام می‏گویند.

قاعده شاگرد استادی را من بهتر از خیلی از آنها بلدم و کاش قاعده استاد شاگردی هم در جامعه ما رعایت شود تا هیچگاه ماجراهایی اینگونه رقم نخورد.

به امید آن که روزی برسد که مرور خاطره هایمان گل لبخند را بر لبان بنشاند نه اینکه در فضایی پر از کینه و عداوت ، سعی کنیم برای رسیدن به منافع خود ، روزهای خوبمان را هم فراموش کنیم. وَ لا تَـستَـوِى الحَْـسـنَـهُ وَ لا السـیِّئـَـهُ ادْفَـعْ بِـالَّتـى هِـىَ أَحْـسنُ. هرگز نیکى و بدى یکسان نیست ، بدى را با نیکى دفع کن.(سوره فصلت آیه ۱۴)

   مایلی‌کهن با رضایت دایی از زندان بیرون نمی‌آید!مایلی کهن آزاد می شود

ناصر فریادشیران از دوستان نزدیک محمد مایلی‌کهن اظهار داشت: زندان رفتن مایلی‌کهن به حکم قاضی بوده است و اینطور نیسم که وی با رضایت علی دایی بیرون بیاید.

وی ادامه داد: مایلی‌کهن برای زندان رفتنش برنامه داشت. می‌خواست زندانیان را آزاد کند و کتاب زندگی‌نامه خودش را در زندان بنویسد. زمانی هم که آقایان گفتند دایی رضایت داده است خیلی ناراحت شد. چون او خودش خواسته به زندان برود و این موضوع به خاطر حکم قاضی بوده است و اینگونه نیست که با رضایت دایی از زندان بیرون بیاید.

فریادشیران بیان کرد: مایلی‌کهن همیشه یک مرد قانون‌مند بوده است و هیچ وقت به دنبال لابی و پارتی نبوده است.

وی تصریح کرد: همه مردم از اتفاقی که برای مایلی‌کهن افتاد ناراحت شدند و این کار زشت در تاریخ ثبت شد و دیگر بیرون آمدنش فایده‌ای ندارد.

فریادشیران در پاسخ به این سوال که آیا مایلی‌کهن وقتی آزاد شود سکوت می‌کند یا خیر گفت: مایلی‌کهن ابوذر فوتبال ایران است و هیچ وقت راجع به مسائل زشت فوتبال سکوت نخواهد کرد. برای او کفاشیان، علی‌آبادی یا دایی هیچ فرقی نمی‌کند و هرجا منافع ملی را در خطر ببیند ساکت نخواهد نشست.

منبع: باشگاه خبرنگاران
انتهای خبر