هیئت رئیسه جدید شورای عالی استان‌ها انتخاب شدند/ غلامرضا بصیر رئیس شورای عالی استان‌ها شد

 بصیری پور پس از ۹ سال ریاست چمران در شورای عالی استان‌ها برای یک سال به عنوان رئیس با رأی اکثریت اعضا برگزیده شد. به گزارش اعتدال پرس، در دوازدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها که امروز پنج شنبه برای انتخاب رئیس و هیات رئیسه برگزار شد در پایان رأی گیری از میان ۷۴ رأی […]

image_pdfimage_print

 بصیری پور پس از ۹ سال ریاست چمران در شورای عالی استان‌ها برای یک سال به عنوان رئیس با رأی اکثریت اعضا برگزیده شد.

به گزارش اعتدال پرس، در دوازدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها که امروز پنج شنبه برای انتخاب رئیس و هیات رئیسه برگزار شد در پایان رأی گیری از میان ۷۴ رأی مأخوذه برای ریاست شورای عالی استان‌ها غلامرضا بصیری پور رییس شورای شهر خراسان رضوی با ۴۲ رأی رئیس شورای عالی استان‌ها شد.

بنابراین گزارش، برای انتخاب ریاست شورای عالی استانها غلامرضا بصیری‌پور و مهدی چمران کاندیدای ریاست بودند که از بین رأی‌های مأخوذه ۴۲ رای به بصیری پور و ۳۲ رأی به مهدی چمران اختصاص یافت.

در انتخابات نایب رئیس شورای عالی استان‌ها ایرج سلیمان‌زاده نماینده آذربایجان غربی، الماسی نماینده اصفهان و فریدونی نماینده شیراز به عنوان اعضای کاندیدا انتخاب شدند.

این انتخابات به دلیل به حد نصاب نرسیدن رای به دور دوم کشیده شد که در نهایت ایرج سلیمان زاده نماینده شورای عالی آذربایجان غربی با ۳۸ رای به عنوان نایب رئیس منصوب شد.

همچنین در ادامه جلسه انتخابات برای تعیین سخنگوی چهارمین دوره شورای عالی استان‌ها برگزار شد که احد چگینی، نماینده استان قزوین با ۵۴ رای به عنوان سخنگوی این شورا برگزیده شد.

بر اساس این گزارش، برای منشی گری چهارمین دوره شورای عالی استان‌ها نیز از میان ۱۱ کاندیدا شش نفر به عنوان منشی هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها انتخاب شدند که اعضای انتخاب شده در این انتخابات منشی هیئت رئیسه محمد امین ده‌واری نماینده استان سیستان و بلوچستان با ۴۶ رای، درویشی نماینده استان تهران در شورای عالی استان‌ها با ۴۱ رای، آقای کار‌آموز نماینده آذربایجان شرقی و مهر ورز با ۴۰ رای و کریمی نماینده استان اردبیل با ۴۰ رای، منشی هیئت رئیسه شدند.

ضعف عملکرد شوراها در دوازده سال گذشته

رئیس شورای عالی استان‌ها نقش بزرگ شوراها را در نبود تصمیم گیری نهایی توسط هیئت رئیسه شورا دانست.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، عبدالرضا بصیری پور رئیس شورای عالی استان‌ها که در دوازدهمین اجلاس شورای عالی استان‌ها به عنوان چهارمین رئیس شوراها به مدت یکسال انتخاب شد در جمع خبرنگاران بیان داشت: عملکرد شوراها دردوازده‌سال گذشته روتین بوده و تنها یک برنامه در دوازده سال گذشته که به نظر می‌رسید تصمیم گیری از سوی اعضا نبوده و یک بخش غیر شورایی درباره  ‌شوراها تصمیم می‌گرفتند در صورتی که باید هیئت رئیسه تصمیم نهایی را بگیرد.

وی در خصوص اینکه نقش مضاعفی در شورای عالی استان‌ها بود بیان داشت: تصمیم گیری های نهایی توسط هیئت رئیسه شوراها نبوده و متاسفانه بیشتر تصمیم گیری‌ها توسط دبیرخانه گرفته می‌شد که این نقص بزرگی در شورای عالی استان‌ها بوده است.

انتهای خبر