جوانان کروش عراق را بردند

تیم ملی فوتبال ایران در آخرین دیدار تدارکاتی اش توانست همه را به موفقیت امیدوار کند، تیمی که با همه مشکلاتش امیدوارانه به سمت فتح جام می تازد. به گزارش اعتدال پرس به نقل از خبرآنلاین ؛ تیم ملی فوتبال ایران در فاصله چند روز تا نخستین دیدارش در جام ملتهای آسیا برابر عراق از  […]

image_pdfimage_print

تیم ملی فوتبال ایران در آخرین دیدار تدارکاتی اش توانست همه را به موفقیت امیدوار کند، تیمی که با همه مشکلاتش امیدوارانه به سمت فتح جام می تازد.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از خبرآنلاین ؛ تیم ملی فوتبال ایران در فاصله چند روز تا نخستین دیدارش در جام ملتهای آسیا برابر عراق از  ۱۰ بازیکن ذخیره خود استفاده کرد درحالی که شنیشل سرمربی عراق برای این بازی بیشتر بازیکنان اصلی خود را از ابتدا به میدان فرستاده بود. کارلوس که نمی خواست دست تیم اصلی اش رو شود ، در این بازی سعی کرده بود به جوانانی چون پورعلی گنجی ، بیرانوند ، امیری و رضاییان و… که کمتر فرصت بازی در بازی های اصلی را پیدا می کنند میدان داد و با همین بازیکنان توانست نبض بازی را در دست داشته باشد. درخشش بازیکنانی چون آزمون ، سروش رفیعی و وریا غفوری در این بازی نشان از این داشت که کارلوس می تواند حداقل در دور مقدماتی به بازیکنان روی نیمکتش هم اعتماد کند. در نیمه اول مسابقه که زیر باران انجام می شد ، تیم ملی ایران دو بار توسط وحید امیری و وریا غفوری می توانست به گل برسد .

در نیمه دوم بازی بود که بازی هیجان بیشتری پیدا کرد. شنیشل چند غایب سرشناسش را هم در این نیمه به بازی اضافه کرد اما در گیر و دار تغییر های سرمربی تیم ملی عراق، ایران روی یک فرار عالی توانست به گل برسد. یک توپ دزدی عالی از سردار ۱۹ ساله و فرار او توانست ایران را صاحب گل کند. او ۳۰ متر حمل توپ کرد و با ضربه ای زمینی توپ را از کنار دستان جلال حسن وارد دروازه عراقی ها کرد.

بعد از این گل عراقی ها پیش آمدند.در این دقایق کروش دروازه تیمش را از بیرانوند به فروزان سپرد. یک پنالتی باد آورده را داور به یونس محمود هدیه داد اما او توپ را به بیرون زد. بعد از این هم یونس محمود شانس داشت تا گلزنی کند اما توپ را به تیر دروازه کوبید.

در ادامه ،  بازی آرامتر شد و تازه از این زمان کارلوس سعی کرد یاران ثابتش را به میدان بفرستد. جهانبخش ، قوچان نژاد ، آندو ، نکونام و دژاگه  بازیکنانی بودند که از نیمکت ذخیره ها بلند شدند و وارد زمین شدند. جواد با این بازی توانست به بازی ۱۴۵ ملی خود برسد. او حالا ۴ بازی با رکورد علی دایی فاصله دارد. رکوردی که می تواند در صورت رفتن تیم به جمع ۴ تیم برتر آسیا آن را بشکند.

تیم ملی در این دقایق می توانست گل دومش را هم بزند اما وحید امیری در دقیقه ۹۱ بختی عالی را از بالای دروازه به بیرون زد تا کروش با خوشحالی و در میان شادی نزدیک به ۳ هزار ایرانی حاضر در استادیوم و در هوایی بارانی با برد آماده بازی با بحرین شود. جوانان کارلوس کروش توانستند امیدوارانه این میدان را تمام کنند. این تیم مسیری دشوار را در پیش دارد . تیمی که می خواهد طلسمی ۳۹ ساله را بشکند. تیمی که نباید مثل دقایق پایانی بازی با عراق اسیر بازی های حاشیه ای حریفان شود.

انتهای خبر