از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، وجود آرسینیک در آب شرب هشترود تکذیب شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در مورد شایعه وجود آرسینیک در آب شرب هشترود گفت: خوشبختانه با آزمایش‌های به عمل آمده چنین چیزی صحت ندارد و مردم با اطمینان این آب را مصرف کنند. به گزارش اعتدال پرس به نقل از فارس،محمدحسین صومی صبح امروز در بازدید از تصفیه‌خانه آب هشترود اظهار داشت: طبق آزمایشات […]

image_pdfimage_print

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در مورد شایعه وجود آرسینیک در آب شرب هشترود گفت: خوشبختانه با آزمایش‌های به عمل آمده چنین چیزی صحت ندارد و مردم با اطمینان این آب را مصرف کنند.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از فارس،محمدحسین صومی صبح امروز در بازدید از تصفیه‌خانه آب هشترود اظهار داشت: طبق آزمایشات به عمل آمده از تصفیه‌خانه این شهر آب شرب مصرفی مردم در این شهر سالم و عاری از میکروب است.

وی افزود: تصفیه‌خانه هشترود مدرن و دستگاه‌های آن از نوع بسیار عالی است و کار دقیق و حساس تصفیه آب را انجام می‌دهند.صومی

صومی اضافه کرد: باتوجه به قرار گرفتن مسیر آب و سد سهند این شهرستان در مسیر معادن متاسفانه در ورودی این آب سختی وجود دارد اما با استفاده از دستگاه‌های اتوماتیک و بسیار حساس تصفیه‌خانه در خروجی آب این املاح به حد صفر می‌رسند.
وی گفت: برای نخستین بار در تصفیه‌خانه‌های استان در این شهرستان از اوزون استفاده می‌شود که توصیه می‌شود این کار در سایر تصفیه‌خانه‌های استان نیز استفاده شود.
صومی در مورد شایعه وجود آرسنیک در آب شرب هشترود گفت: خوشبختانه در آزمایش‌های به عمل آمده چنین چیزی صحت ندارد و مردم با اطمینان این آب را مصرف کنند.

آبرسانی آب شرب سالم از سد «کلقان» در آینده‌ای نزدیک به شهر هشترود

حسن مستفید فرماندار هشترود هم از آبرسانی آب شرب سالم از سد «کلقان» در آینده‌ای نزدیک به شهر هشترود خبر داد و گفت: پس از آبگیری این سد عملیات لوله‌گذاری آغاز خواهد شد.
وی در بازدید از بیمارستان امام حسین (ع) هشترود گفت: در مناطق محروم با کمبود امکانات مواجه هستیم اما نباید این کمبود باعث شود ارائه خدمات به مردم در حد ضعیف باشد.
وی افزود: روند ارائه خدمات و سیستم در دولت تدبیر و امید رو به تعالی است و بسته‌های مختلف خدمت به مردم علی‌الخصوص مناطق محروم ارائه می‌شود.
صومی افزود: نیروی متخصص این بیمارستان ۲ برابر شده و در بعضی موارد هم که متعهد نبودیم پزشک ارائه کنیم هر هفته یک پزشک خدمات ارائه می‌دهد.
وی گفت: وظیفه مدیران سیستم سلامت خدمت‌رسانی بی‌منت به مردم است.

انتهای خبر