نامه عضو شورای شهر اهر به فلاح درباره جاده مرگ: آقای فلاح با این سیاق راه به جایی نتوان برد!

حامد همتی عضو شورای اسلامی اهر و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی استان طی نامه ای به عباس فلاحی نماینده اهر و هریس در خصوص اعتبار جاده مرگ، گفت: آقای فلاح با این سیاق راه به جایی نمی رسد. به گزارش اعتدال پرس به نقل از اهروصال، نامه حامد همتی به این شرح […]

image_pdfimage_print

حامد همتی عضو شورای اسلامی اهر و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی استان طی نامه ای به عباس فلاحی نماینده اهر و هریس در خصوص اعتبار جاده مرگ، گفت: آقای فلاح با این سیاق راه به جایی نمی رسد.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از اهروصال، نامه حامد همتی به این شرح است:

باسمه تعالی

جناب آقای عباس فلاحی باباجان

نماینده محترم مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی

احتراما در ابتدای عرایضم از پیگیری های مکررتان در خصوص تکمیل و اتمام پروژه بزرگراه اهر – تبریز به عنوان یک همشهری نهایت تشکر را دارم. علی ایحال نطق پیش از دستورجنابعالی در صحن مجلس به تاریخ ۵/۱۱/۹۳ نشان از آن دارد که علیرغم طرح اهمیت اتمام این پروژه در سطح ملی ،اعتبارات قطره چکانی همچون سنوات گذشته در راه است و می رود که کورسوی امید بوجود آمده پس از بازتاب ملی و فراملی کشتارجاده اهر- تبریز را به خاموشی ببرد. جنابعالی از بی‌عدالتی در بودجه‌بندی و عدم توجه به اولویت‌ها و غفلت و بی توجهی دولت تدبیر وامید به اعتبارات جاده مرگ در سال ۹۴ گفتید و همچنان به اصلاح ردیف بودجه با دستور رئیس جمهوری محترم امیدوار ماندید. هرچند این امیدواری از جنس همان امیدواری چندین سال گذشته و شیوه درخواست نیز برهمان سیاق بود. به نظر می رسد در صورت عدم اتخاذ روش های جایگزین برای تامین اعتبار شاهد بلاتکلیفی و سرعت کند عملیات این جاده باشیم

همانطور که مستحضریددر لایجه بودجه سال ۱۳۹۴ کشور ، ردیف ۳۱۰۱۰۰ بند اول بخش اول واگذاری دارایی های مالی ، مربوط به منابع حاصل از فروش اسناد خزانه اسلامی واوراق مشارکت وصکوک اجاره به میزان ۱۱ هزار میلیارد تومان است. در ردیف ۳۱۰۱۰۲ نیز صراحتا به امر استفاده از منابع این بخش برای اجرای طرح های تملک دارایی های سرمایه ای به میزان ۵هزار میلیارد تومان اشاره شده است.

 شایان توجه است که اوراق خزانه اسلامی برای اولین بار در این سطح در دستور کار دولت قرار گرفته و قطعا بهره مندی پروژه بزرگراه اهر – تبریز منوط به دو شرط توجیه اقتصادی داشتن و گنجاندن این طرح در ردیف مصارف بودجه در بخش تملک دارایی های سرمایه ای ملی است.این نکته در حاشیه جلسه شورای اداری شهرستان اهر که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد طی گفتگوی مستقیم صورت گرفته با شخص وزیرپس از طرح توسط اینجانب، از سوی ایشان نیز تایید شد و تلویحا تنها راه تزریق اعتبار کلان به پروژه بزرگراه اهر-تبریز را از طریق منابع این ردیف اعلام کردند و حتی به حقیر سپردند تابه نمایندگان منطقه در این خصوص سفارش شود تادر زمان بررسی بودجه پیشنهاد نمایند.

 از اینرو شایسته است در این فرصت مهم بررسی لایحه در کمسیون تلفیق درگام اول با ارایه گزارش توجیه فنی و مالی – که قبلا توسط وزارت راه و ترابری و با مشارکت قرارگاه خاتم و بانک سپه تهیه شده و قابل بروزآوری است – این پروژه از بزرگراه به آزاد راه تبدیل و در ردیف طرح های ملی قرار گیرد و درگام دوم از محل منابع ملی حاصل از وجوه تادیه شده از فروش اسناد خزانه اسلامی و یا صکوک اجاره ، ردیف اعتباری معین و بعنوان یکی از خروجی های کمسیون تلفیق به صحن علنی ارایه شود.

قطعا اشرافیت و تسلط  چندساله جنابعالی به سازوکارتصویب ماده واحده ها و تبصره های بودجه می تواند در این امر راهگشا باشد و دلواپسی چندین ساله مردم نجیب و صبور منطقه ارسباران به  لطف باری تعالی به دل آرامی مبدل گردد. همراهی سایر نمایندگان منطقه مزید امتنان و سپاس اهالی غیور منطقه شجاعت (ارسباران) خواهد شد.

ومن الله التوفیق

حامد همتی

رئیس کمسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی استان آذربایجان شرقی

عضو شورای اسلامی شهرستان اهر

رونوشت:

جناب آقای دهقانی نماینده محترم ورزقان و خاروانا

جناب آقای فتحی پور نماینده محترم کلیبر و خداآفرین

انتهای خبر