اعترافات همسر خلیفه داعش

همسرسرکرده گروه تروریستی داعش که در دسامبر سال گذشته دستگیر شد، به طور مخفیانه مبالغ هنگفت پول را به دست تروریستها در سوریه می رساند. به گزارش اعتدال پرس به نقل از العالم، سجی الدلیمی” سال ۲۰۱۴ صدها هزار دلار به داعشی ها رسانده است. بر اساس گزارشی که روزنامه “واشنگتن پست”، سجی الدلیمی با جعل مدارک […]

image_pdfimage_print

همسرسرکرده گروه تروریستی داعش که در دسامبر سال گذشته دستگیر شد، به طور مخفیانه مبالغ هنگفت پول را به دست تروریستها در سوریه می رساند.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از العالم، سجی الدلیمی” سال ۲۰۱۴ صدها هزار دلار به داعشی ها رسانده است.

بر اساس گزارشی که روزنامه “واشنگتن پست”، سجی الدلیمی با جعل مدارک شخصی در واقع خود را به عنوان یک زن سوری به نام “ملاک عبدالله” معرفی کرده بود، اما مقامات لبنان متوجه شدند که وی یک تبعه عراقی و همسر ابوبکر البغدادی سرکرده داعش است.

مقامات لبنان سال ۲۰۱۴ الدلیمی را دستگیر کردند؛ وی در دادگاه نظامی به حمایت مالی از تروریست ها داعش متهم شد.بر اساس این گزارش، وی دستکم با سه مردم ازدواج و در سه کشور منطقه زندگی کرده است و از یکی از همسران سابقش دو پسر دارد.

افسر اطلاعات نظامی که از الدلیمی بازجویی کرده است گفت: اعضای گروه های تروریستی خانواده خود را برای زندگی به لبنان می فرستند، زیرا کشوری امن است و برای ورود غیر قانونی به آنجا نیز مشکلی ندارد.
به گفته این افسر اطلاعاتی، الدلیمی دستکم ۲۰۰ هزار دلار از طریق شرکت های مختلف و سازمان های خیریه دریافت کرده و به دست عناصر داعش رسانده است.

انتهای خبر