روزنامه اینترنتی احمدی‌نژاد توقیف شد

رئیس شورای سیاست گذاری روزنامه اینترنتی هما گفت: دادستانی تهران شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه شب گذشته طی نامه‌ای به ما اعلام کرد به دلیل عدم داشتن مجوز برای انتشار، روزنامه هما توقیف شده است. به گزارش اعتدال پرس، عبدالرضا داوری در گفتگو با «خبرگزاری دانشجو»، از توقیف روزنامه «هما» خبر داد و اظهار […]

image_pdfimage_print

رئیس شورای سیاست گذاری روزنامه اینترنتی هما گفت: دادستانی تهران شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه شب گذشته طی نامه‌ای به ما اعلام کرد به دلیل عدم داشتن مجوز برای انتشار، روزنامه هما توقیف شده است.

به گزارش اعتدال پرس، عبدالرضا داوری در گفتگو با «خبرگزاری دانشجو»، از توقیف روزنامه «هما» خبر داد و اظهار داشت: دادستانی تهران شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه شب گذشته طی نامه‌ای به ما اعلام کرد به دلیل عدم داشتن مجوز برای انتشار، روزنامه هما توقیف شده است.

وی ادامه داد: رونوشت این نامه به مدیرمسئول روزنامه فرستاده شده است و در جلسه بازپرسی مدیرمسئول روزنامه اعلام کرد که ما سایت اینترنتی هستیم که در فرم روزنامه منتشر می‌شویم و فقط فرم گرافیک و زمان بندی انتشار مطالبمان با فرم متداول سایت‌های اینترنتی متفاوت است و روزنامه اصلاً چاپ نمی‌شود لذا در واقع تلقی ما این بود که شامل قانون مطبوعات به معنای روزنامه نیستیم و تابع قانون سایت‌های اینترنتی هستیم که از طریق مجموعه سامان‌دهی ثبت نام کردیم و مدارکمان را فرستادیم.

رئیس شورای سیاست گذاری روزنامه اینترنتی هما خاطر نشان کرد: این موضوع توسط وزارت ارشاد پیگیری شده است و مسئله اصلی نیز از طرف آنان دامن زده شد و پیگیر اعلام عدم مجوز روزنامه بودند، دادستانی نیز طبیعتاً به وظیفه قانونی خود عمل می کند و هنگامی که وزارت ارشاد به دادستانی اعلام کند که روزنامه‌ای مجوز ندارد دادستانی راهی جزء توقیف پیش رویش نیست البته ما گلایه‌ای هم نداریم و به نامه دادستانی تمکین کردیم و روزنامه را تا زمان برطرف شدن مشکل انتشار نمی‌دهیم.

گفتنی است که روزنامه اینترنتی هما هدیه هواداران رئیس دولت‌های نهم و دهم به وی بوده است که مدیرمسئول آن درودیان از چهره‌های رسانه‌ای نزدیک به احمدی نژاد است.

انتهای خبر