درخواست حسن‌نژاد از مجلس: سپردن مدیریت یارانه به استانداران/ روستائیان به پولدارها یارانه می‌دهند!

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس با اشاره به اینکه افراد پولدار از جیب روستایی بیچاره یارانه می‌گیرند گفت: پیشنهاد سپردن مدیریت یارانه استان‌ها به استاندار یک پیشنهاد عالی است که می‌تواند حلال بسیاری از مشکلات باشد. به گزارش اعتدال پرس به نقل از فارس، محمد حسن‌نژاد تصریح کرد: قانون هدفمندی تکلیف یارانه‌ها را […]

image_pdfimage_print

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس با اشاره به اینکه افراد پولدار از جیب روستایی بیچاره یارانه می‌گیرند گفت: پیشنهاد سپردن مدیریت یارانه استان‌ها به استاندار یک پیشنهاد عالی است که می‌تواند حلال بسیاری از مشکلات باشد.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از فارس، محمد حسن‌نژاد تصریح کرد: قانون هدفمندی تکلیف یارانه‌ها را مشخص کرده و هیچ موقع قرار نبود به همه افراد جامعه ماهیانه ۴۵ هزار تومان پول پرداخت شود بلکه باید ۵۰ درصد درآمد حاصل از هدفمندی حامل‌های انرژی تا مدتی به افراد کم درآمد جامعه (نه همه افراد) تعلق گیرد.

وی با بیان اینکه مجری توزیع یارانه‌ها دولت است که باید این رویه کنونی را اصلاح کند چرا که در اینجا عدم اجرای قانون اتفاق می‌افتد؛ افزود: با وضعیت کنونی معتقدم پیشنهاد دکتر جبارزاده، استاندار آذربایجان‌شرقی مبنی بر سپردن مدیریت یارانه استان‌ها به استاندار یک پیشنهاد عالی است که اگر به قانون تبدیل شود می‌تواند حلال بسیاری از مشکلات باشد.

حسن‌نژاد یادآور شد: در حوزه خدمت خود بنده (شهرستان‌های مرند و جلفا) سالانه ۱۶۰ میلیارد تومان یارانه نقدی توزیع می‌شود، در حالی که کل بودجه عمرانی دو شهرستان به یک دهم این رقم یعنی ۱۶ میلیارد تومان هم نمی‌رسد که به نظر من این خیانت به کشور است.

خبرگزاری فارس: حسن‌نژاد: روستائیان به پولدارها یارانه می‌دهند!

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه کسی که ماهانه ۲۰ میلیون تومان درآمد دارد ۴۵ هزار تومان هیچ تاثیری در وضعیت زندگی او نمی‌تواند داشته باشد، اضافه کرد: پول‌هایی که در قالب یارانه نقدی به مردم می‌دهیم از محل‌هایی مثل اعتبارات راه روستایی کسر شده است؛ یعنی ما مدام زیرساخت‌های افراد محتاج جامعه را صفر می‌کنیم تا به افراد غیرمحتاج پول دهیم!

از جیب روستایی بیچاره به افراد پولدار یارانه می‌دهند!

نماینده مرند و جلفا در مجلسی متذکر شد: از طرف دیگر یارانههای ما بیراهه رفته؛ مثلا ممکن است فرد متمولی ۵ اتومبیل داشته و به ازای هر اتومبیل هم ۶۰ لیتر بنزین سهمیه‌اش باشد و اگر در هر لیتر یک تا ۲ هزار تومان یارانه بگیرد ماهیانه ۶۰۰ هزار تومان یارانه و یارانه غیرنقدی هم به او می‌رسد.

وی اضافه کرد: با این اوصاف از جیب روستایی بیچاره که نه ماشین دارد و نه ملک و سرمایه‌ای، به افراد پولدار یارانه می‌دهند که بدترین نوع یارانه است و باید اصلاح شود.

حسن‌نژاد خاطرنشان کرد: اگر سهمیه هر استان را از هدفمندی مشخص کرده و به استانداران محول کنند، فرمانداران و بخشداران می‌توانند افراد مستحق را شناسایی و بین آنها یارانه توزیع کنند و مابقی سهم هدفمندی هر استانی صرف پروژه‌های عمرانی در آن استان شود.

انتهای خبر