رد ادعاهای مطرح شده در خصوص پارچین از سوی ظریف

وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه مراسم روز خبرنگار ادعاهای مطرح شده درباره تاسیسات نظامی پارچین را رد کرد و هدف این خبرسازی های را “برهم زدن فضای تفاهم” دانست. به گزارش اعتدال پرس به نقل از تسنیم، وزیر امور خارجه در واکنش به ادعای یکی از رسانه های آمریکایی درمورد پارچین گفت: این رسانه ها […]

image_pdfimage_print

وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه مراسم روز خبرنگار ادعاهای مطرح شده درباره تاسیسات نظامی پارچین را رد کرد و هدف این خبرسازی های را “برهم زدن فضای تفاهم” دانست.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از تسنیم، وزیر امور خارجه در واکنش به ادعای یکی از رسانه های آمریکایی درمورد پارچین گفت: این رسانه ها هدفی جز بر هم زدن فضای تفاهم ندارند.

محمد جواد ظریف امروز (شنبه) در حاشیه مراسم بزرگداشت روز خبرنگار که در تالار وحدت برگزار شد، درپاسخ به سوالی درمورد ادعای یکی از رسانه های آمریکایی مبنی بر انجام اقداماتی از سوی ایران در اطراف پارچین افزود: این اظهارات نشان دهنده این است که همه ادعاهایی که علیه جمهوری اسلامی ایران در این زمینه شده واهی است. ما اعلام کرده که یک کار جاده سازی در آن محل انجام شده است.
وی تصریح کرد: مسایل ان شاء الله برای افکار عمومی دنیا کاملا روشن خواهد شد، در گذشته هم این دروغ ها را پخش کردند ، آنها هدفی جز بر هم زدن فضای تفاهم ندارند.

طی روزهای اخیر برخی از رسانه‌های آمریکایی اعلام کردند که ایران پاکسازی‌هایی را در سایت نظامی پارچین در نزدیکی تهران، انجام داده است.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در نیویورک نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرد منطقه نظامی پارچین منطقه گسترده و وسیعی است که مشتمل بر بخش های مختلف نظامی، صنعتی، اداری و مسکونی است و لذا انجام عملیات ساخت و ساز در آن امری طبیعی و جاری است. از سوی دیگر  در یک هفته گذشته به دلیل نشست جاده در مقابل سد ماملو، که در جوار پارچین بوده ولی ارتباطی با آن مجموعه ندارد، اقدامات مهندسی گسترده ای به منظور ترمیم جاده صورت گرفته که مستلزم تردد ماشین آلات سنگین راهسازی بوده است.

انتهای خبر