خبر فوری: انفجار شدید در شهر مراغه/ اعلام دلیل احتمالی انفجار توسط فرماندار

ظهر امروز شنبه، شنیده شدن صدای مهیب انفجار مشکوک در شهر مراغه نگرانی شدید مردم این شهر، توام با اظهار بی اطلاعی مسئولان شهرستان و استان را به همراه داشت. به گزارش اعتدال پرس، فرماندار مراغه با بیان اینکه به خاطر صدای انفجار برخی شیشه‌ها در مراغه به لرزه درآمده است، افزود: با گذشت چندین […]

image_pdfimage_print

ظهر امروز شنبه، شنیده شدن صدای مهیب انفجار مشکوک در شهر مراغه نگرانی شدید مردم این شهر، توام با اظهار بی اطلاعی مسئولان شهرستان و استان را به همراه داشت.

به گزارش اعتدال پرس، فرماندار مراغه با بیان اینکه به خاطر صدای انفجار برخی شیشه‌ها در مراغه به لرزه درآمده است، افزود: با گذشت چندین ساعت از روی دادن صدای انفجار تاکنون حادثه‌ای به نهادهای مربوطه گزارش نشده است.

ظفر محمدی با اشراه به اینکه صدای مهیب این انفجار در همه جای شهر پیچید، گفت: انفجار مراغه و این صدا مربوط به جریان خاصی نیست و احتمال می رود مربوط به معدن کاری در معادن باشد.

این در حالی است که گفته‌ها حکایت از آن دارد که شلیک توپ در رزمایشی در پادگان عجب‌شیر عامل به وجود آمدن صدای انفجار بوده است که در مراغه و شهرهای منطقه شنیده شده است.خبرگزاری فارس: در خصوص صدای انفجار شنیده شده، حادثه‌ای گزارش نشده است

ظفر محمدی همچنین در گفتگو با مهر، در خصوص جزئیات و عوامل ایجاد این انفجار مهیب گفت: این صدا ظهر امروز ساعت ۱۰ شنیده شد که شدت زیادی هم داشت، بعد از این صدا با تمامی مسئولان امنیتی، انتظامی و همچنین پادگان های منطقه تماس گرفتم که خبری از وقوع این انفجار در شهر و یا داخل منطقه نظامی نیست.

وی افزود: به احتمال زیاد این انفجار در معادن اطراف مراغه اتفاق افتاده است که همه مردم صدای آن را شنیدند ولی تاکنون هیچ مورد خرابکاری گزارش نشده است.

سعید شبستری، معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: انفجار مراغه مربوط به هیچ مورد خاصی نبوده و در حال بررسی ابعاد بیشتر قضیه هستیم.

لازم به ذکر است که ظهر امروز و بعداز گذشت دقایقی از شنیدن صدای انفجار شدید در مراغه، مطالب مختلفی در شبکه های اجتماعی توسط کاربران منتشر شد که در برخی از این مطالب منتشرشده برخی افراد سود جواقدام به شایعه پراکنی و انتشار اخبار دروغ کردند که باتوجه به اظهار نظرهای مسئولان شهرستان و معاون سیاسی استاندار، به هیچ وجه این مطالب صحت ندارد.

* گفتنی است، همانطورکه در گزارش صبح امروز اعتدال پرس در خبر مورد تاکید و تذکر قرار گرفته بود، بروز حوادث مختلف طی ایام اخیر در استان و انتشار سریع شایعات نگران کننده مبنی بر ارتباط آنها با حضور نیروهای وابسته به داعش، این روزها در حال گسترش بوده و لازم است مسئولان ارشد استان و دستگاههای متولی امر با روشنگری دقیق و اطلاع رسانی سریع و مناسب، واکنش قانع کننده ای به این رویدادها و حجم زیاد شایعات منتشر شده نشان بدهند.
انتهای خبر