تشکیل شورای ۱۵ نفره اصولگرایان با محوریت جامعتین

دبیرکل جبهه پیروان خط امام (ره)و رهبری گفت: اعضای جامعتین و آیت الله مصباح یزدی و فعالان سیاسی شناسنامه دار مثل جبهه پیروان فعالند و برای رسیدن به وحدت گفت‌وگوها انجام می‌شود. به گزارش اعتدال پرس، محمد رضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان خط امام (ره)و رهبری در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه هرچه به زمان انتخابات […]

image_pdfimage_print

دبیرکل جبهه پیروان خط امام (ره)و رهبری گفت: اعضای جامعتین و آیت الله مصباح یزدی و فعالان سیاسی شناسنامه دار مثل جبهه پیروان فعالند و برای رسیدن به وحدت گفت‌وگوها انجام می‌شود.

به گزارش اعتدال پرس، محمد رضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان خط امام (ره)و رهبری در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه هرچه به زمان انتخابات نزدیک تر می‌شویم تعاملات انبوه‌تر می‌شود،گفت: امروز مجموعه اصولگرایی به این نتیجه رسیده تا همه تلاش‌ها را برای رسیدن به وحدت انجام دهند و در انتخابات پیش رو به صورت واحد و منسجم فعال باشند.

وی تصریح کرد: فعلان سیاسی از جمله اعضای جامعتین(جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز)، آیت الله مصباح یزدی و فعالان سیاسی شناسنامه دار مثل جبهه پیروان خط امام و رهبری و دیگر تشکل های اصولگرایی فعالند و برای رسیدن به وحدت رفت و آمدها و گفت‌وگوها هر هفته و هر روز بین آنها انجام می شود.

*جبهه پیروان زیر نظر جامعتین حرکت کرده و خواهد کرد

دبیرکل جبهه پیروان خط امام (ره)و رهبری در خصوص دیدار اخیرش با آیت‌الله موحدی کرمانی،‌ گفت: دیدار بنده با آیت الله موحدی‌کرمانی و دیگر بزرگان برای رسیدن به وحدت در انتخابات امری طبیعی و بدیهی است و طبیعتا در تمام جلسات به دنبال تصمیم‌سازی هستیم.

*ستاد مرکزی شورا بین ۱۰ تا ۱۵ نفر خواهد بود

وی یادآور شد: امروز تلاش اصولگرایان این است تا مجموعه‌ای متشکل از تشکل‌های سیاسی،‌اجتماعی و فرهنگی فعال در جبهه اصولگرایی تشکیل شود و در این شورا برخی از احزاب و تشکل‌ها به صورت  مستقیم و بعضی‌ها به صورت تجمعی نماینده داشته باشند.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام (ره)و رهبری با بیان اینکه اعضای ستاد مرکزی شورای هماهنگی اصولگرایان  ۱۰ الی ۱۵ نفر خواهد بود،‌گفت:‌ هنوز تعداد اعضای ستاد مرکزی نهایی نشده است و قرار بر این شده تا اسامی تعدادی از روحانیون اعم از جامعه روحانیت مبارز و دیگر عزیزان اعلام و به جامعتین عرضه شود.

وی تاکید کرد:‌ با معرفی اسامی به جامعتین و انتخاب اعضای ستاد مرکزی شورای هماهنگی از سوی جامعتین از بین اسامی معرفی شده و یا افراد دیگر،کار نظامنامه‌ای خودمان را با آنها شروع کنیم.

*ستاد مرکزی شورای هماهنگی از سوی جامعتین انتخاب می‌شوند

باهنر ادامه داد: اعضای مرکزی شورای هماهنگی از نماینده‌هایی که در جامعتین هستند تشکیل می‌شود ولی بازهم ما جامعتین را محدود نمی‌کنیم، ممکن است آنها کسانی را معرفی کنند که در درون جامعتین نباشد و به هر حال برای اصولگرایان مهم است که افراد انتخاب شده مورد تایید جامعتین باشد.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام (ره)و رهبری در پاسخ به این سوال که وضعیت جبهه‌هایی که مجوز فعالیت از سوی کمیسیون ماده ۱۰ احزاب را ندارند چه می‌شود، آیا آنها نماینده‌ای نخواهند داشت؟، گفت: شورای هماهنگی ممکن است محدود به احزاب سیاسی نباشد و برخی از سرمایه‌های فرهنگی و اجتماعی که در انتخابات موثرند از آنها استفاده خواهیم کرد.

*شورای هماهنگی تا ۱۵ روز آینده تشکیل می‌شود

باهنر ادامه داد: خوشبختانه جلسات خوبی تا امروز برگزار و دنبال می‌شود که ان‌شالله به سمت تصمیم‌گیری خواهیم رفت البته این به معنای آن نیست که دیگران کار نکنند.

وی در پایان با بیان اینکه امروز شاهد برگزاری جلسات مختلف دو جانبه و چند جانبه در کشور برای رسیدن به یک سیاست راهبردی در بین اصولگرایان هستیم،خاطرنشان کرد: شورای هماهنگی اصولگرایان حدود ۱۵ روز آینده نهایی و سازمان رسمی آن کار خود را آغاز و دنبال خواهد کرد.

انتهای خبر