تابش خبر داد: انتشار منشور اصلاح‌طلبی تا چند روز دیگر

نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که منشور اصلاح‌طلبی تا چند روز دیگر آماده و پس از اخذ نظر بزرگان اصلاحات منتشر می‌شود. به گزارش اعتدال پرس، محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با بیان اینکه فعالیت انتخاباتی اصلاح‌طلبان در حوزه‌های انتخابیه آغاز شده، گفت: سفرهای فعالان […]

image_pdfimage_print

نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که منشور اصلاح‌طلبی تا چند روز دیگر آماده و پس از اخذ نظر بزرگان اصلاحات منتشر می‌شود.

به گزارش اعتدال پرس، محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با بیان اینکه فعالیت انتخاباتی اصلاح‌طلبان در حوزه‌های انتخابیه آغاز شده، گفت: سفرهای فعالان اصلاح‌طلب در قالب احزاب و جناح‌ها به استان‌ها و شهرستان‌ها آغاز شده است.

وی با بیان اینکه تفاهمی فی‌مابین گروه‌های اصلاح‌طلب شکل گرفته، اظهار داشت: تلاش‌ها برای انتخاب کاندیداهای واحد در حال انجام است؛ تاکنون فعالیت‌ها در ابتدای راه است و در همین ابتدای راه کاندیداهای مشترک بالای ۵۰ درصد هستند.

نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: سیستم این گونه است که کاندیداها از پایین مشخص و معرفی شوند، نه از بالا. این موضوع سیاستی است که اعمال می‌شود.

تابش اعلام کرد که منشور اصلاح‌طلبی تا چند روز دیگر آماده می‌شود که طی آن هم بزرگان اصلاح‌طلب نظر خود را می‌گویند و گروه‌های راهبردی نظرشان را اعلام می‌کنند و در نهایت منشور منتشر می‌شود تا مردم از دیدگاه‌های اصلاح‌طلبان آگاه شوند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با انتشار این منشور تکلیف کاندیداهای اصلاح‌طلب نیز مشخص می‌شود زیرا آنها نیز خط مشی اصلاح‌طلبان را دانسته و آن خط مشی را دنبال خواهند کرد.

وی حفظ منافع ملی و تحقق خواسته‌های مردم را گام‌هایی دانست که کاندیداهای اصلاح‌طلب برخواهند داشت و در همین زمینه خاطرنشان کرد: اصلاحات به دنبال شکل‌گیری یک مجلس کارآمد است که هم بتواند کشور را به پیش ببرد و هم به مطالبات و خواسته‌های مردم جامه عمل بپوشاند.

تابش در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون گزینه‌های اصلاح‌طلبان برای انتخابات مشخص شده‌اند، اظهار داشت: در شهرستان‌ها راجع به اشخاص صحبت شده اما در مراکز استان‌ها بیشتر مکانیزم اجماعی برای معرفی کاندیداها مورد بحث قرار گرفته است و هنوز در اغلب شهرهای بزرگ به اشخاص نرسیده‌اند.

نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قاعدتا آقای عارف از تهران کاندید می‌شوند، گفت: نسبت به آقای دکتر عارف با توجه به پیشینه و شخصیت علمی و همچنین تبع اعتدالی و مقبولیتی که بین سایر جناح‌ها و گروه‌ها دارد و نظر مساعد رهبری را نیز دارند نظر مثبتی وجود دارد اما هنوز اینکه چه کسی سرلیست تهران است یا چه کسی رئیس مجلس می‌شود جمع‌بندی نشده است.

انتهای خبر