رئیس سازمان حج و زیارت:

دفن ۱۷ نفر از مفقودان حادثه منا در مکه/ تعداد مفقودان به ۴۸ نفر رسید

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: تا این لحظه ۱۷ نفر از جان‌باختگان ایرانی فاجعه منا در میان ۴۵۰ نفر دفن‌شده در مکه هستند. بنابراین تعداد مفقودین به ۴۸ نفر رسید. به گزارش اعتدال پرس(اعتدال آذربایجان)، سعید اوحدی در گفت‌وگو با فارس، در خصوص جلسه شب گذشته با مقامات سعودی که به منظور پیگیری وضعیت مفقودان […]

image_pdfimage_print
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: تا این لحظه ۱۷ نفر از جان‌باختگان ایرانی فاجعه منا در میان ۴۵۰ نفر دفن‌شده در مکه هستند. بنابراین تعداد مفقودین به ۴۸ نفر رسید.

به گزارش اعتدال پرس(اعتدال آذربایجان)، سعید اوحدی در گفت‌وگو با فارس، در خصوص جلسه شب گذشته با مقامات سعودی که به منظور پیگیری وضعیت مفقودان ایرانی حادثه منا برگزار گردید، گفت: روز گذشته دو جلسه نسبتا طولانی با مسئولین اجرایی عربستان داشتیم و این جلسات امروز نیز ادامه خواهد داشت تا به جمع بندی روشنی نسبت به وضعیت مفقودین حادثه منا دست یابیم.

وی افزود: در جلسه دیشب در ابتدا موضوع دفن مفقودین حادثه منا در میان آن ۴۵۰ زائر دفن شده در مکه مورد بررسی قرار گرفت که بر اساس پرونده هایی که امروز در پزشکی قانونی و در استانداری مکه دیدیم مشخص شد که تا این لحظه ۱۷ نفر از جان باختگان فاجعه منا در میان آن ۴۵۰ نفر هستند.

رئیس سازمان حج و زیارت در این خصوص اضافه کرد: از این ۱۷ زائر ایرانی ۱۲ نفر با تشخیص هویت کامل یعنی ملیت ایرانی بودن و مشخصات فردی دفن شده اند اما ۵ نفر از آنان تنها ملیت ایرانی بودن آنان مشخص است و هویت فردی آنان مشخص نیست که البته در خصوص آن ۱۲ نفر اطلاع رسانی کامل به خانواده های بزرگوارشان صورت خواهد گرفت.

اوحدی بیان کرد: شواهدی هم که دیدیم و مستنداتی که طرف سعودی به ما نشان داد نشان از این دارد که از همه آن ۱۷ نفر اثر انگشت گرفته شده و ناخن های اینها را برای آزمایش های بعدی برداشتند و محل دفن آنها نیز کاملا مشخص است و همچنین سعودی ها تأکید کردند که انشاالله با حضور تیمی که از پزشکی قانونی عازم عربستان خواهد شد و با دریافت اثر انگشت ها از طرف ایرانی، بدلیل اینکه محل دفن اینها کاملاً مشخص است بر اساس خواسته خانواده جان باختگان عمل خواهند کرد.

وی اظهار داشت: در خصوص ۴۸ تن دیگر از مفقودان ایرانی فاجعه منا نیز که همچنان اطلاعاتی از آنها در دست نداریم قرار شد بعد از جلسه امروز موضوع از طریق کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در جده بصورت رسمی طی نامه ای به وزارت امور خارجه و وزارت کشور و وزارت بهداشت عربستان اعلام شود که البته ما نیز به عنوان سازمان حج و زیارت با وزارت حج عربستان مکاتبه می کنیم تا بصورت جدی پیگیر تعیین وضعیت این ۴۸ نفر باشند.

انتهای خبر