مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران شد+سوابق

سرانجام انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال به پایان رسید و مهدی تاج با ۵۰ رای اعضای مجمع به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال انتخاب شد. به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) ، مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال صبح امروز با حضور اعضای مجمع در آکادمی ملی المپیک برگزار شد و مهدی تاج با کسب اکثریت آراء توانست به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال انتخاب […]

image_pdfimage_print

سرانجام انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال به پایان رسید و مهدی تاج با ۵۰ رای اعضای مجمع به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال انتخاب شد.

ریاست فدراسیون به فوتبالی ترین مدیر رسید+سوابق

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) ، مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال صبح امروز با حضور اعضای مجمع در آکادمی ملی المپیک برگزار شد و مهدی تاج با کسب اکثریت آراء توانست به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال انتخاب شود.

در این انتخابات دو کاندیدای دیگر با تاج رقابت می‌کردند که آراء کسب شده به شرح زیر است: 

مهدی تاج با ۵۰ رای.

مصطفی اجرلو با ۱۵ رای.

عزیز الله محمدی با ۶ رای .

دو رای نیز باطل بود.

گفتنی است؛ مجمع عمومی انتخاباتی فدراسیون فوتبال با حضور مسئولین فدراسیون فوتبال، وزیر وزارت ورزش و جوانان و معاونت ورزش قهرمانی،  وحید کاردانی لازم-نماینده کنفدراسیون فوتبال آسیا به همراه ۷۳ عضو مجمع (کلیه اعضای مجمع) برگزار شد.

حال، سوابق ورزشی مهدی تاج ، رئیس جدید فدراسیون فوتبال معرفی می کنیم.

نام مهدی تاج را قبلا به عنوان عضو هیات مدیره ذوب آهن و سپاهان می‌شنیدیم.یک چهره صنعتی با سابقه نظامی که علاقه خاصی به حضور در عرصه فوتبال داشته است.

تاج فعالیت جدی خود در فوتبال را با مدیریت روزنامه جهان فوتبال شروعکرد و با استفاده از نفرات جوان در تحریریه این نشریه ، نیروهای زبده ای به عرصه مطبوعاتکشور معرفی کرد . تیمی که اگرچه در نهایت با آنها دوام نیاورد اما زمینه‌ساز حضور ویدر مدیریت فوتبال شدند. او سپس رئیس هیئت مدیره سپاهان شد و با این تیم ،عنوان قهرماندوره دوم لیگ برتر فوتبال ایران را به دست آورد. . او البته رئیس اتحادیه مدیران فوتبالایران در همان زمان شد.

تاج چندی بعد رابطه نزدیکی با محمد علی‌آبادی رئیس سازمان تربیت بدنیپیدا کرد و به واسطه او در کابینه علی کفاشیان و به عنوان نایب رئیس جای گرفت و کارخود را در مهمترین نهاد اجرایی فوتبال ایران آغاز کرد .

اما او در یکی از پرمساله‌ترین دوران اداره فوتبال در ایران در نهایتبا علی کفاشیان به مشکلات جدی خورد و پس از کناره‌گیری از سمت مدیریت تیم‌های ملی درانتخابات دوره گذشته فدراسیون نیز به نفع عزیزالله محمدی کنار کشید. اما فقط یک سالبعد با سمت رئیس سازمان لیگ دوباره به فدراسیون بازگشت تا این‌بار قوی‌تر و محکم‌ترتبدیل به یکی از نام‌های ثابت اداره فوتبال در ایران بشود.

مهدی تاج یک اصفهانی متمول و صاحب روابط حوزه‌های سیاسی و اقتصادی استو رابطه نزدیکی با علی کفاشیان ، رئیس سابق فدراسیون فوتبال دارد و حمایت وی و البتهوزارت ورزش را پشت سر خود داشت.

او در دوران حضور در سازمان لیگ، برنامه ریزی منظمی برای رقابتهای باشگاهیکشور داشته و البته تغییرات مثبتی مثل جوان کردن لیگ را پایه‌ریزی نموده است اما بهاو چند انتقاد جدی نیز وارد شد. از جمله اینکه فوتبال را به اندازه کافی دوست ندارد.انتقاد دیگری که به تاج وارد شده ناتوانی تیم او در درآمدزایی در دوران اداره لیگ برترفوتبال ایران بود و

با این حال مهدی تاج دومین حضور در انتخابات را تجربه کرد و این بار توانستریاست فدراسیون فوتبال را بر عهده بگیرد.

سوابق مدیریتی

ورزشی

مدیرعامل باشگاه سپاهان

رئیس هیئت مدیره باشگاه ذوب آهن

رئیس هیئت مدیره باشگاه سپاهان

عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس

دبیرکل اتحادیه مدیران فوتبال کشور

نایب رئیس فدراسیون فوتبال

رئیس کمیته تیم‌های ملی فوتبال ایران

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال

رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران

مدیریتی

(۱۳۵۹-۱۳۶۲) معاونت بنیاد استان اصفهان

(۱۳۶۷-۱۳۷۳) قائم مقام و مسئول اداره کل بازرگانی استاناصفهان

(۱۳۷۳-۱۳۷۹) معاونت فروش و صادرات شرکت سهامی ذوب‌آهناصفهان

(۱۳۷۹-۱۳۸۴) معاونت فروش و عضو هیئت مدیره مجتمع فولادمبارکه

(۱۳۷۸-۱۳۸۶) مدیرعامل و عضو هیئت مدیره فولاد غدیر

(۱۳۸۵-۱۳۸۷) مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت فولادمتیل

انتهای خبر