ادامه روند آزادی مدیران شهرداری و شورا

آزادی یکی دیگر از مدیران ارشد شهرداری تبریز/ حضور حضرتی در شورا مستلزم نظر فرمانداری است

به دنبال آزادی شهردار سابق منطقه ۳ و حضرتی عضو شورا، رئیس شورای شهر تبریز از آزادی یکی دیگر از مدیران بازداشت شده شهرداری با قرار وثیقه خبر داد.

image_pdfimage_print

آزادی یکی از معاونان سابق شهردار تبریز

روند آزادی مدیران شهرداری و شورا همچنان ادامه دارد و به دنبال آزادی شهردار سابق منطقه ۳ و اکرم حضرتی عضو شورای شهر تبریز، رئیس شورای شهر تبریز از آزادی یکی دیگر از مدیران ارشد بازداشت شده شهرداری با قرار وثیقه خبر داد.

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس)، شهرام دبیری با تایید خبر آزادی یکی دیگر از مدیر شهرداری از زندان اظهار داشت: فرهاد روشنی شهردار سابق منطقه ۳ تبریز پس از محبوب عبدالله‌پور معاون فنی و عمرانی سابق شهرداری در روزهای اخیر آزاد شده است.

خبرگزاری فارس: آزادی یکی دیگر از مدیران شهرداری تبریز/ حضور حضرتی در شورا مستلزم نظر فرمانداری است رئیس شورای شهر همچنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر امکان حضور یا عدم حضور اکرم حضرتی در جلسه علنی صبح روز آینده شورا گفت: در این مورد فرمانداری باید اعلام نظر کرده و به ما اعلام کند که آیا خانم حضرتی می‌تواند در جلسات حاضر شود و یا آقای نورمحمدزاده که به جای ایشان به ما معرفی شده است در جلسات بعدی نیز حاضر خواهد شد و ما منتظر اعلام نظر فرمانداری هستیم.

گزارش فارس حاکی است، حکمتعلی مظفری رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی در گفت‌وگو با خبرنگاران در هفته جاری به مناسبت هفته قوه قضائیه به پرونده فساد مالی در شورا و شهرداری تبریز اشاره کرد و اظهار داشت: به اتهام اخذ و پرداخت رشوه و تبانی ۳۵ نفر از اعضای شورای شهر، مدیران شهرداری تبریز دستگیر شده‌اند که در حال حاضر ۱۳ نفر از مجموع دستگیرشدگان در بازداشت موقت به سر می‌برند و بقیه با وثیقه‌های سنگین آزاد شده‌اند.

وی افزود: در این رابطه ۴ عضو شورا، ۱۱ مدیر شهرداری و ۲۰ نفر از پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری دستگیر شده‌اند.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان‌شرقی، اتهام افراد دستگیر شده در پرونده شورای شهر و شهرداری تبریز را اخذ و پرداخت رشوه و تبانی اعلام کرد و متذکر شد: هیچ مقام غیرقضایی حق اظهار نظر در امثال این پرونده‌ها را ندارند.

مظفری به آزادی با قرار وثیقه المیرا خاماچی یکی از اعضای شورای اسلامی کلانشهر تبریز در روزهای اخیر اشاره کرد و یادآور شد: معنای آزادی به قید وثیقه این نیست که شخص مورد نظر تبرئه شده، بلکه تا زمان صدور حکم قطعی در دسترس قوه قضائیه است.

به گفته وی پرونده شورای شهر و شهرداری تبریز فعلاً در مرحله تحقیقات مقدماتی است، منتهی هنوز صدور کیفرخواست نشده است و اگر کیفرخواست صادر شود حتما حکم تعلیق شورا نیز اجرا می‌گردد و اعضای شورای شهر اجازه فعالیت نخواهند داشت مگر اینکه مشمول حکم برائت شوند.

فارس

انتهای خبر