آذربایجان سرمایه‌های مسدود ایران را آزاد کرد

سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان از آزادی ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه‌های مسدود شده ایران در این کشور به دنبال اجرای برجام خبر داد. به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) ، به نوشته وبگاه شبکه خبری «پرس ‌تی.وی» «محسن پاک آیین» سفیر ایران در جمهوری آذربایجان اعلام کرد که این اقدام به دنبال اجرای برجام […]

image_pdfimage_print
سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان از آزادی ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه‌های مسدود شده ایران در این کشور به دنبال اجرای برجام خبر داد.
آذربایجان سرمایه‌های مسدود ایران را آزاد کرد

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) ، به نوشته وبگاه شبکه خبری «پرس ‌تی.وی» «محسن پاک آیین» سفیر ایران در جمهوری آذربایجان اعلام کرد که این اقدام به دنبال اجرای برجام و از سوی «بانک بین‌المللی آذربایجان» صورت پذیرفته است.

بر این اساس، سرمایه‌های مسدود شده ایران متعلق به شرکت «نفت ایران» (NICO) و بانک مرکزی بوده است.

سفیر ایران در ادامه از افزایش روابط اقتصادی بین تهران و باکو بعد از برجام و حذف نیاز به اخذ روادید برای شهروندان ایرانی عازم جمهوری آذربایجان در ماه‌های پیش رو خبر داد.

بر اساس این گزارش، میزان دقیق سرمایه‌های مسدود شده ایران در خارج هنوز معین نیست و این رقم از ۳۰ تا ۱۰۰ میلیارد دلار متغیر است. بیشتر این مبالغ در بانک‌های چین، کره جنوبی و هند نگهداری می‌شده و به دلیل خرید‌های نفتی سابق این کشور‌ها از ایران بوده است.

انتهای خبر