جزئیات تیراندازی «تروریستی» در مونیخ آلمان + تصاویر

رسانه‌های آلمانی گزارش داده‌اند در یک مرکز خرید در فروشگاهی در شهر مونیخ، تیراندازی به وقوع پیوسته و چندین نفر کشته و زخمی شدند. به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) به نقل از فارس، حمله دست‌کم سه ضارب، در روز جمعه به بازار خریدی در شهر مونیخف حداقل ۶ کشته و چندین زخمی بر جای گذاشت. […]

image_pdfimage_print

رسانه‌های آلمانی گزارش داده‌اند در یک مرکز خرید در فروشگاهی در شهر مونیخ، تیراندازی به وقوع پیوسته و چندین نفر کشته و زخمی شدند.

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) به نقل از فارس، حمله دست‌کم سه ضارب، در روز جمعه به بازار خریدی در شهر مونیخف حداقل ۶ کشته و چندین زخمی بر جای گذاشت.

شاهدان عینی در گفت‌وگو با رسانه‌های محلی گفته‌اند ضاربان به صورت بی‌هدف به جمعیت حاضر در مرکز خرید «المپیا» شلیک کرده‌اند.

در یکی از ویدئوهایی که از فرد ضارب منتشر شده یکی از مهاجمان چندین بار فریاد می‌زند: «من آلمانی هستم.»

برخی شاهدان عینی هم گفته‌اند ضارب تیراندازی مونیخ، هنگام حمله به قربانیان فریاد می‌زده است: «خارجی‌های لعنتی!»

همزمان روزنامه «بیلد آلمان»، با توجه به اظهارات شاهدان عینی، راست‌گرایان افراطی را عامل این حمله خوانده است.

سخنگوی پلیس مونیخ، روز جمعه گفت که شواهدی درباره اینکه «عوامل اسلام‌گرای افراطی» عامل تیراندازی در این شهر بوده‌اند وجود ندارد. وی همچنین، خواست تا زمان معلوم شدن نتایج، از گمانه‌زنی درباره عاملان تیراندازی خودداری کنند.

برخی رسانه‌های آلمانی، ساعاتی بعد از وقوع تیراندازی مونیخ، از وقوع یک تیراندازی دیگر در بزرگترین ایستگاه متروی آلمان خبر دادند.  رسانه‌های آلمانی به نقل از پلیس آلمان نوشتند که احتمالا تیراندازی دوم در مجاورت «ایستگاه مارینپلاتز» شهر مونیخ رخ داده است. منابع رسمی، این خبر را تأیید نکردند.

پلیس مونیخ از رسانه‌ها و فعالان شبکه‌های اجتماعی خواست از انتشار عکس‌ و فیلم عملیات پلیس خودداری کنند، چراکه این تصاویر می‌تواند به فرار فرد مهاجم کمک کند.

در حال تکمیل…

انتهای خبر