مطهری: مقامات وزارت راه در حادثه برخورد دو قطار مقصر بودند

نایب رئیس مجلس با اشاره به حادثه برخورد دو قطار در سمنان گفت: مقامات وزارت راه و شهرسازی در این حادثه مقصر بوده‌اند و این موضوع نشان دهنده بی‌انضباطی در مجموعه آنهاست. به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس)به نقل از تسنیم، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه ۲۴ آذرماه) […]

image_pdfimage_print
مقامات وزارت راه در حادثه برخورد دو قطار مقصر بودند
نایب رئیس مجلس با اشاره به حادثه برخورد دو قطار در سمنان گفت: مقامات وزارت راه و شهرسازی در این حادثه مقصر بوده‌اند و این موضوع نشان دهنده بی‌انضباطی در مجموعه آنهاست.

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس)به نقل از تسنیم، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه ۲۴ آذرماه) در جریان بررسی گزارش کمیسیون عمران مجلس درباره حادثه ریلی قطار سمنان در اخطار قانون اساسی گفت: اخطار بنده مطابق اصل ۲۲ قانون اساسی در این باره بحث جان مردم مطرح است.

وی افزود: به نظر بنده در این حادثه بهترین افراد جان خود را از دست دادند و آن چیزی که حق مطلب بود، در گزارش کمیسیون عمران رعایت نشده است.

حاجی‌دلیگانی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری درباره حادثه سمنان مبنی بر اینکه مسئولین طوری به موضوع رسیدگی کنند که دیگر شاهد این گونه حوادث نباشیم، اظهار کرد: ایمن‌ترین وسیله برای سفر در کشور قطار بود که امروز آن هم مورد خدشه واقع شده لذا این بحث فنی و کارشناسی باید به طور عادلانه بررسی شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۲۳ عامل در وقوع این حادثه نقش داشته است، تصریح کرد: در گزارش کمیسیون عمران به چند مورد اشاره شده اسن. چرا باید در ریلی که تحمل سرعت ۶۰ تا ۹۰ کیلومتر را دارد قطاری با سرعت ۱۶۰ کیلومتر حرکت کند.

علی مطهری نایب رئیس دوم مجلس در پاسخ به اخطار حاجی دلیگانی گفت: طبق ماده ۴۹ آئین‌نامه داخلی مجلس، در حال بررسی این موضوع هستیم و مجلس به وظیفه خود عمل می‌کند به هر حال مقامات وزارت راه و شهرسازی در این حادثه مقصر بوده‌اند و این موضوع نشان دهنده بی‌انضباطی در مجموعه آنهاست.

انتهای خبر