بزرگترین پروژه عمرانی استان در شورای اقتصاد تصویب نهایی شد/ تحقق رویای انتقال آب ارس با ۳ هزار میلیارد تومان

عضو شورای عالی اقتصاد افزود: این طرح با اعتباری بالغ بر سه هزار میلیارد تومان بزرگترین و مهمترین طرح عمرانی استان بوده و آینده صنعتی و معیشتی استان را تضمین می نماید.

image_pdfimage_print

نماینده مرند و جلفا از تصویب نهایی تامین مالی طرح انتقال اب ارس برای مصارف شرب و صنعتی جلفا، مرند، شبستر و تبریز خبر داد.

به گزارش اختصاصی اعتدال پرس، محمد حسن نژاد گفت: بسیار خوشحالم خدمت مردم شریف اذربایجان بویژه مردم شریف مرند و جلفا عرض کنم که بعد از پنج سال دوندگی و تلاش همه مسئولین استانی امروز دوشنبه مورخ ١٣٩۶/۶/٢٧ در جلسه شورای اقتصاد تامین مالی طرح انتقال اب ارس برای مصارف شرب و صنعتی جلفا، مرند، شبستر و تبریز به ارزش ۶٨٨ میلیون یورو از محل فاینانس به اتفاق ارا تصویب و مقرر گردید طرح عظیم فوق تا سال ١۴٠٠ به اتمام برسد.

عضو شورای عالی اقتصاد افزود: بدون شک طرح فوق با اعتباری بالغ بر سه هزار میلیارد تومان بزرگترین و مهمترین طرح عمرانی استان بوده و آینده صنعتی و معیشتی استان را تضمین می نماید.

حسن نژاد ضمن تشکر از زحمات آقاپور نماینده شبستر و نمایندگان فعلی و دور نهم تبریز و همچنین اعضای محترم شورای اقتصاد جناب آقایان: دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور، مهندس زنگنه وزیر نفت، دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه، دکتر کرباسیان وزیر اقتصاد، دکتر شریعتمداری وزیر صنعت معدن و تجارت، مهندس محمودی سرپرست وزارت نیرو، دکتر سیف رییس بانک مرکزی، دکتر ربیعی وزیر تعاون، دکتر پورمحمدی و دکتر دژ پسند معاونین سازمان برنامه و بودجه، گفت: برای تحقق این پروژه خصوصا آقای دکتر جبارزاده استاندار سابق استان آذربایجان شرقی و معاونین ایشان و همچنین مسئولان سازمان انتقال آب استان زحمات زیادی کشیدند که باید از همکاری و همت همه این مسئولان تشکر  به عمل آید.

۲

پروژه انتقال آب ارس با دو کاربری مختلف انجام می‌گیرد که یکی تامین آب کشاورزی دشت‌های مرند و شبستر بوده و دیگری انتقال آب به تبریز برای تامین آب شرب این شهر است که به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی، این طرح در حال حاضر به سه پروژه تقسیم و به سه پیمانکار مختلف واگذار شده است که فاز اول آن شامل انتقال آب از جلفا تا هرزندات مرند در حال اتمام بوده و فازهای بعدی آن که مشکل تامین اعتبار داشتند، این آب به تبریز انتقال می یابد.

 

 

انتهای خبر