خبر دو هفته پیش اعتدال پرس به واقعیت پیوست

فوری / با تصویب دولت، خدابخش استاندار آذربایجان شرقی شد

اعتدال پرس اولین رسانه ای بود که خبر تغییر جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی و تعیین خدابخش به عنوان استاندار جدید اذربایجان شرقی را منتشر کرده بود

image_pdfimage_print

باتصویب هیت دولت ؛ سرانجام حکم استانداری آذربایجان شرقی به نام خدابخش  زده شد تا گمانه زنی دو هفته پیش اعتدال پرس به واقعیت پیوندد.

به گزارش اعتدال پرس(اعتدال آذربایجان)، در جلسه امروز هیئت دولت به ریاست دکتر روحانی که دقایقی پیش پایان یافت؛ آقایان بازوند، خدابخش، سالاری، سلیمانی و مقیمی به ترتیب به عنوان استانداران کرمانشاه، آذربایجان شرقی، گیلان، ایلام و تهران از هیئت وزیران رأی اعتماد گرفتند
هیئت دولت همچنین از زحمات استانداران قبلی تشکر کرد.

گفتنی است اعتدال پرس اولین رسانه ای بود که خبر تغییر جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی و تعیین خدابخش به عنوان استاندار جدید اذربایجان شرقی را منتشر کرده بود(این خبر : اختصاصی اعتدال پرس:خدابخش در یک قدمی استانداری اذربایجان شرقی )

 سیزدهمین استاندار آذربایجان شرقی را بیشتر بشناسیم:

دکتر مجید خدابخش که امروز یکشنبه از سوی هیات دولت بعنوان سیزدهمین استاندار آذربایجان شرقی بجای جبارزاده (که هفته گذشته به عنوان معاون سیاسی وزیر کشور انتخاب شده بود)، منصوب شد در سال ۱۳۳۵ در محله میرزا بخشعلی اردبیل به دنیا آمد.

▪️خدابخش تحصیلات خودرا در اردبیل گذراند و در رشته ریاضی دیپلم گرفت. او تحصیلات عالی خود را در دانشگاه شیراز در رشته مهندسی برق و الکترونیک ادامه داد و مدرک کارشناسی ارشد خود را در این رشته اخذ کرد .

▪️در دوران دانشجویی خدابخش در پای درس اخلاق استاد شهید ایت اله دستغیب حاضر می شد و با نزدیک شدن ایام انقلاب وی درانجمن اسلامی دانشجویان فعال شد .

▪️او در دوران انقلاب به اردبیل آمد ودر جمع انقلابیون این شهرستان با هدایت معنوی حضرت آیت اله مروج و استاد جعفری به فعالیت پرداخته و پس از پیروزی انقلاب نیز برای مدتی عضو افتخاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد.

▪️وی اسفند ماه سال ۱۳۵۹ رییس مخابرات اردبیل شد و بدنبال آن در سال ۱۳۶۲بعنوان معاون مدیر کل مخابرات استان آذربایجان شرقی منصوب گردید.

▪️در دوران استانداری مرحوم مهندس زین العابدین عطایی در آذربایجان غربی وی در پست های معاون برنامه ریزی و سپس معاون عمرانی خدمت کرد.

▪️پس از رحلت مهندس عطایی استاندار فقید آذربایجان غربی و در سال ۶۹ خدابخش به آذربایجان شرقی رفته و در دوران استانداری مهندس پرهیزگار و عبدالعلی زاده در دولت های آیت الله هاشمی و سید محمد خاتمی سمت معاونت عمرانی استانداری را برعهده داشت .

▪️در دوران تصدی استانداری یحیی محمد زاده در آذربایجان شرقی خدابخش معاون سیاسی و امنیتی این استانداری شد و برای مدت کوتاهی نیز سرپرست استانداری آذربایجان شرقی بود.

▪️وی سپس برای ادامه تحصیل به تهران رفته و دکترای خود را در رشته مدیریت دولتی دریافت کرد ، ضمن اینکه همزمان با تحصیل با نهادهای اقتصادی و صنعتی نیز همکاری می کرد .

▪️او پس از اخذ مدرک دکترای مدیریت دولتی از مرکز آموزش مدیریت دولتی ایران (مرکز تهران) با حضور در راس مدیریت کارخانه ها و صنایع بزرگ ازقبیل آلومینیوم المهدی، ایران پویا، موتورسازان تراکتورسازی، ماشین سازی تبریز، صنایع تجهیزات نفت و شرکت پتروامید آسیا به کوله باری از تجربه و مدیریت در نظام سرمایه گذاری و مدیریت واحدهای اقتصادی و صنعتی بزرگ کشور دست یافت.
? مجید خدابخش در آبان ماه ۱۳۹۲ پس از پیشنهاد وزیر محترم کشور در جلسه هیأت دولت به اتفاق آرا به عنوان استان اردبیل انتخاب شدند.

 

انتهای خبر