عابدین خرم:بیمارستان کرونایی ویژه کودکان در آذربایجان شرقی/ آمادگی کامل استان برای مواجهه با موج ششم کرونا

استاندار آذربایجان شرقی در ارتباط تصویری با جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور رئیس جمهور، از آمادگی کامل بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان برای مواجهه با موج ششم کرونا خبر داد. به گزارش اعتدال آذربایجان، عابدین خرم در این جلسه با بیان اینکه ۱۳ شهرستان آذربایجان شرقی در وضعیت زرد، ۷ شهرستان در […]

image_pdfimage_print

استاندار آذربایجان شرقی در ارتباط تصویری با جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور رئیس جمهور، از آمادگی کامل بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان برای مواجهه با موج ششم کرونا خبر داد.

به گزارش اعتدال آذربایجان، عابدین خرم در این جلسه با بیان اینکه ۱۳ شهرستان آذربایجان شرقی در وضعیت زرد، ۷ شهرستان در وضعیت نارنجی و یک شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد، اظهار کرد: تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های استان، ۴۴۳ نفر است و از نظر تخت‌های بیمارستانی برای افزایش احتمالی بیماران، وضعیت مناسبی داریم.

وی در خصوص آخرین آمار واکسیناسیون در استان نیز گفت: ۹۲ درصد از جمعیت استان دز اول، ۸۴ درصد دز دوم و ۳۵ درصد دز سوم را تزریق کرده‌اند و استقبال خوبی از دز سوم شده است.

وی با بیان اینکه میزان فوتی‌های کرونا در استان نسبت به قبل از آغاز موج ششم افزایشی نداشته است، خاطرنشان کرد: اکنون تعداد فوتی‌های کرونا در استان روزانه حداکثر دو نفر است و در برخی روزها نیز هیچ مورد فوتی ثبت نشده است.

خرم از آمادگی کامل بیمارستان‌های دولتی، خصوصی و نیروهای مسلح استان برای مواجهه با موج ششم کرونا خبر داد و افزود: یک بیمارستان نیز ویژه کودکان پیش‌بینی شده و تلاش کرده‌ایم از همه ظرفیت‌های درمانی استفاده کنیم.

وی درخصوص کنترل ورود و خروج از مبادی مرزی استان نیز گفت: شیوه‌نامه‌های ابلاغی ستاد ملی کرونا به طور کامل در دو نقطه‌ی مرزی جلفا و نوردوز و مرز هوایی فرودگاه تبریز رعایت می‌شود.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین خاطرنشان کرد: مدارک واکسن یا آزمایش کرونا تمام مسافران از مبدأ ورود کنترل می‌شود و در صورتی که فردی مبتلا یا مشکوک به ابتلا باشد، تحت قرنطینه قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه در هفته حدود ۵ هزار نفر از طریق ۱۶ پرواز خارجی از فرودگاه بین‌المللی تبریز تردد می‌کنند، گفت: جمعیت هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی تبریز کنترل‌های لازم را در این فرودگاه انجام می‌دهند که متأسفانه نتیجه آزمایش کرونای حدود ۲۰ درصد از مسافران در این فرودگاه مثبت است که اقدامات قانونی لازم برای این افراد به دقت اعمال می‌شود.

استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: مرز زمینی نوردوز نیز روزانه شاهد ورود و خروج ۲۵۰ خودروی سنگین است که خوشبختانه رعایت شیوه‌نامه‌ها در این نقطه مرزی بسیار خوب است و کمترین افراد مبتلا را در این مرز داریم.

وی با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی در استان در حال انجام است، افزود: مشکلی از لحاظ کنترل افراد دارای علائم بیماری و هماهنگی بین دستگاه‌ها نداریم و آمادگی کامل برای مواجهه با موج ششم کرونا در استان ایجاد شده است.

خرم درخصوص فعالیت مراکز آموزشی نیز گفت: مدارس ابتدایی از چهار روز پیش در استان تعطیل شده و فعالیت سایر مراکز آموزشی و دانشگاهی در استان ادامه دارد و نسبت به وضعیت‌های کرونایی اعلام‌شده محدودیت‌های لازم اعمال خواهد شد.

 

انتهای خبر