افتتاح ۱۵۰۰ میلیارد تومانی پروژه‌های هلال احمر استان توسط رییس جمهور

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی گفت: ۷ پروژه عمرانی نیمه تمام که از برنامه چهارم توسعه نیمه کاره رها شده بود با اعتباری بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد طی سال ۱۴۰۱ تکمیل شد که در هفته هلال احمر و به صورت ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهور محترم افتتاح خواهد شد. به گزارش اعتدال آذربایجان، دکتر […]

image_pdfimage_print

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی گفت: ۷ پروژه عمرانی نیمه تمام که از برنامه چهارم توسعه نیمه کاره رها شده بود با اعتباری بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد طی سال ۱۴۰۱ تکمیل شد که در هفته هلال احمر و به صورت ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهور محترم افتتاح خواهد شد.

به گزارش اعتدال آذربایجان، دکتر حمید منجم مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی ظهر امروز پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه و در آستانه هفته هلال احمر در نشست با اصحاب رسانه، ضمن تشکر ویژه از آیت الله آل هاشم در حمایت از جمعیت هلال احمر استان گفت: شاید برخی مدیران مصلحت نمی‌بینند حمایت بزرگ و معنوی ویژه نماینده ولی فقیه در استان را اظهار کنند اما ما با افتخار اعلام می کنیم که از ظرفیت و جایگاه ویژه ایشان برای رفع برخی موانع و مشکلات بهره مند شده ایم.

اتمام پروژه‌های نیمه تمام ۱۵ساله

دکتر حمید منجم با بیان اینکه ۷ پروژه عمرانی نیمه تمام که از ۱۵-۱۰ سال پیش و از طرح های مصوب در برنامه چهارم توسعه بصورت نیمه کاره رها شده بود، با همت جهادی تلاشگران این مجموعه در سال گذشته بصورت ضربتی تکمیل شد، افزود: پایگاه‌های امداد نجات صوفیان، تسوج، کلیبر و جلفا و انبارهای امدادی تسوج، آذرشهر و ملکان از جمله این پروژه ها می باشند که با اعتباری بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان در هفته هلال احمر افتتاح خواهد شد.
وی همچنین گفت: تعداد ۸ پایگاه امداد و نجات در مناطق مختلف و صعب العبور استان مکان یابی و طراحی شده است که عملیات اجرایی حداقل ۴ پایگاه در سال جاری قابل اجرا است که البته در این زمینه نیازمند حمایت دولت و مجلس شورای اسلامی هستیم.

قبل از تیم های آنکارا و استانبول به اصلاحیه ترکیه رسیدیم

مدیرعامل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تنها تیم خارجی حاضر در استان اصلاحیه ترکیه بود که سازمان آفات(امداد و نجات) ترکیه با اعتماد کامل، مجوز امداد و نجات مستقل برای آن صادر کرده بود افزود: امدادگران هلال احمر آذربایجان شرقی قبل از تیم های آنکارا و استانبول به اصلاحیه رسیده بودند.

زنان هلالی در صحنه‌های حساس نقش آفرینند

وی همچنین افزود: علی رغم تبلیغات منفی، تنها کشور خارجی بودیم که در زلزله ترکیه از امدادگر زن استفاده کردیم و زنان هلالی نشان دادند که در صحنه‌های حساس نقش آفرین هستند.

برگزاری چندین کاروان سلامت در هفته هلال احمر

حمید منجم در ادامه با بیان اینکه در سال گذشته ۱۱ بیمارستان در مناطق محروم مستقر کرده‌ایم افزود: در هفته هلال احمر، یک بیمارستان صحرایی و یک کاروان سلامت در حومه تبریز برگزار خواهیم کرد و مهمترین کاروان سلامت این جمعیت با استقرار ۲۵ یونیت دندانپزشکی در شهرستان کلیبر برپا خواهد شد.

برگزاری جشن ۱۰ هزار نفری جوانان تمدن ساز در هفته هلال احمر

 وی با بیان اینکه جمعیت جوانان داوطلب هلال احمر استان از ۲۰ هزار نفر در ادوار گذشته، طی سال ۱۴۰۱ به ۸۰ هزار نفر افزایش یافته است، اظهارداشت: هلال احمر متولی امور جوانان در زمینه آموزش همگانی، توسعه فرهنگ خدمت داوطلبانه و بشردوستانه و اوقات فراغت است و در همین راستا جمعیت هلال احمر برای این جوانان در هفته هلال همایش فرهنگی ۱۰ هزار نفری بزرگی با عنوان جوانان تمدن ساز تدارک دیده است.

۷ پایگاه و انبار امدادی آماده بهره برداری در آذربایجان شرقی

خیرین بزرگترین بازوی اجرایی هلال احمر

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان، خیرین را مهمترین بازوی اجرایی هلال احمر خواند و با اشاره به اینکه ظهور و بروز این جمعیت با حضور و حمایت مردم و خیرین میسر می‌شود، تاکید کرد: جمعیت هلال احمر مجموعه ای دولتی نیست و از مردم و برای مردم است.

دکتر منجم همچنین در واکنش به اظهار نظر یکی از خبرنگاران استان مبنی بر افزایش قابل توجه رضایتمندی عمومی از هلال احمر استان طی مدت اخیر، بیان داشت: این نکته، باعث قوت قلب و انگیزه مضاعف در بین داوطلبان و مدیران هلال احمر استان است و در این خصوص باید از نقش رسانه‌ها هم در بازتاب خدمات هلال احمر تقدیر کرد.

افزایش کمک های مالی همزمان با افزایش بهره وری و درآمدها

وی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از ۱۰ میلیارد تومان کمک و حمایت درمانی بلاعوض در راستای مسئولیت های اجتماعی این نهاد، به افراد کم بضاعت داده شد، افزود: با بازآفرینی و افزایش سطح درآمدهای این مجموعه در سال گذشته، میزان حمایت های درمانی و مالی نیز افزایش داشته است.

تقویت لجستیکی و امدادی تبدیل به یکی از استان برتر کشور

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، تقویت قابل توجه ناوگان لجستیکی و امدادی، افتتاح انبارهای جدید امداد و رسیدن واحد‌های آنست(سگ های زنده یاب) استان به حد استانداردهای جهانی که بالاتر از سطح کشور است، را از دیگر موفقیت های هلال احمر استان برشمرد که این وضعیت، استان آذربایجان شرقی را به یکی از استانهای برتر کشور در بحث آمادگی و مدیریت بحران تبدیل کرده است.

فرسودگی ناوگان جمعیت هلال احمر و ساماندهی املاک و مستغلات مهمترین چالش سال جدید

دکتر منجم، در خصوص چالش های اساسی جمعیت هلال احمر گفت: با وجود تقویت ناوگان لجستیک و تجهیزات طی این مدت، لیکن فرسودگی ناوگان جمعیت هلال احمر و لزوم نوسازی کامل آنها از چالش های مهم استان است که نیازمند حمایت خیرین، دولت و مجلس هستیم.

دکتر حمید منجم همچنین با بیان اینکه ۴۰ سند کاداستری برای اراضی دارای معارض و تصرف شده این جمعیت در استان توانستیم صادر کنیم، گفت: ساماندهی دیگر املاک و مستغلات تخت تصرف جمعیت در سال جدید از دیگر چالش های مهم جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی خواهد بود که البته لازم است از حمایت های استاندار محترم در این زمینه تشکر کنیم.

انتهای خبر