نامه ۱۸ شهردار کلان‌شهرها درباره لزوم جرم انگاری ساخت‌وسازهای غیرمجاز

۱۸ نفر از شهرداران کلانشهرهای کشور در نامه‌ای به روسایسه قوه خواستار ورود مجلس به ساخت و سازهای غیرمجاز و جرم انگاری درباره این این موضوع شدند. به گزارش اعتدال آذربایجان به نقل از فارس، ۱۸ نفر از شهرداران کلانشهرهای کشور در نامه‌ای به روسایسه قوه خواستار ورود مجلس به ساخت و سازهای غیرمجاز و […]

image_pdfimage_print
نامه ۱۸ شهردار کلان‌شهرها درباره لزوم جرم انگاری ساخت‌وسازهای غیرمجاز

۱۸ نفر از شهرداران کلانشهرهای کشور در نامه‌ای به روسایسه قوه خواستار ورود مجلس به ساخت و سازهای غیرمجاز و جرم انگاری درباره این این موضوع شدند.

به گزارش اعتدال آذربایجان به نقل از فارس، ۱۸ نفر از شهرداران کلانشهرهای کشور در نامه‌ای به روسایسه قوه خواستار ورود مجلس به ساخت و سازهای غیرمجاز و جرم انگاری درباره این این موضوع شدند. 

در این نامه آمده است:

سلام علیکم؛ با صلوات بر حضرت محمد و آل محمد(ص) و با احترام همانگونه که مستحضرید ساخت و سازهای غیرمجاز در قوانین جزایی جرم انگاری نگردیده و هیچ ضمانت اجرای مناسبی برای ارعاب سازندگان غیرمجاز، به منظور رعایت قانون وجود ندارد و متخلفین با سوء استفاده از این خلأ قانونی، ضمن ایجاد خطرهای جانی و مالی برای ساکنین این سازه‌ها آسیب‌های جبران ناپذیری به زیست شهری نیز وارد می‌سازند. همچنین با عنایت به اینکه اکثر این ساخت و سازها در مناطق محروم و کم برخوردار شهری اتفاق می‌افتد، این افراد با سوء استفاده از ناآگاهی اقشار کم درآمد و محروم اقدام به فروش غیر قانونی ساختمان‌ها و واحد‌های غیرمجاز می‌نمایند و متأسفانه در اکثر موارد شهرداری‌ها امکان تخریب ساخت و ساز‌های غیرمجاز را ندارند. متأسفانه در حادثه اخیری که در یکی از مناطق کلانشهر تهران نیز اتفاق افتاد، شاهد عروج شهادت گونه ماموران خدوم فراجا و کارکنان زحمت کش شهرداری بدلیل سوء استفاده وسیع متخلفانی از این دست بوده ایم که این خسارات از لحاظ مادی و معنوی برای بازماندگان همکاران ما، غیر قابل جبران می‌‌باشد؛ لذا مستدعی است به منظور جلوگیری از این اقدامات فاجعه بار که به شکل وسیعی امنیت جانی و مالی افراد متعددی را تهدید می‌‌نماید، به صورت ویژه و با فوریت دستور فرمایید موضوع شرح الذکر در قالب طرح یا لایحه در مجلس محترم شورای اسلامی مطرح شده و مورد رسیدگی واقع گردد و ساخت و سازهای غیرمجاز، واجد وصف کیفری تلقی شده و سازندگان و مرتکبین ساخت و سازهای غیر مجاز مجرم محسوب گردیده و نسبت به خطرات و آسیب‌های مالی و جانی آتی مسئولیت کیفری داشته باشند.

در پایان از بذل عنایت ویژه جنابعالی نسبت به این موضوع که به‌طور مستقیم با جان و مال شهروندان مربوط می‌‌باشد، قدردانی می‌‌نماییم.

انتهای خبر