موج جدید سرما در راه است/ برخی استان‌ها بارانی می شوند

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی از ورود سامانه جدید بارشی از اواخر امروز به کشور خبر داد و گفت: بر همین اساس طی روز شنبه و یکشنبه آسمان برخی از نواحی کشور بارانی می‌شود. به گزارش اعتدال پرس، عبدالرضا امیدوار شهری در گفتگو با فارس، اظهار داشت: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی نشان می‌دهد که یک […]

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی از ورود سامانه جدید بارشی از اواخر امروز به کشور خبر داد و گفت: بر همین اساس طی روز شنبه و یکشنبه آسمان برخی از نواحی کشور بارانی می‌شود.

به گزارش اعتدال پرس، عبدالرضا امیدوار شهری در گفتگو با فارس، اظهار داشت: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی نشان می‌دهد که یک سامانه بارشی از اواخر امروز از غرب وارد کشور می‌شود و طی روزهای شنبه و یکشنبه در مناطق مختلف کشور فعال خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: بر همین اساس پیش‌بینی می‌شود فردا در استان‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان،‌همدان،‌چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه‌و بویراحمد، غرب اصفهان، شرق خوزستان، کردستان، زنجان، قزوین، البرز، اردبیل، گیلان و مازندران شاهد بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد باشیم.

وی ادامه داد: این وضعیت طی فردا و روز یکشنبه برای استان‌های اردبیل، آذربایجان غربی و شرقی با شدت کمتری ادامه خواهد داشت.

امیدوار شهریاری ادامه داد: طی روز یکشنبه در استان‌های لرستان، همدان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، مازندران، گلستان،‌خراسان شمالی، رضوی، قزوین، البرز، تهران، سمنان، مرکزی، قم و شمال یزد بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: طی روزهای شنبه و یکشنبه پیش‌بینی می‌شود به سبب ورود سامانه جدید بارشی دمای هوا در استان‌های مزبور کاهش یابد.

وی یادآور شد: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی از اواخر وقت امروز با ورود سامانه جدید بارشی به کشور در غرب و جنوب غرب کشور ابرناکی و بارش شروع می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان داشت: این سامانه روز دوشنبه از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود.

امیدوار شهری خاطرنشان کرد: وضعیت هوای تهران طی امروز کمی ابری در اواخر وقت نیمه ابری و بارش پراکنده گاهی وزش باد خواهد بود.

انتهای خبر