۷۰ درصد از منتخبان جشنواره «تبریزیم» داوران هستند!

هیئت بازبینی سومین جشنواره نمایش خیابانی و فضای باز تبریزیم، آثار راه یافته به این مرحله را انتخاب و اعلام کرد، که براساس این انتخاب نزدیک به ۷۰ درصد منتخبان منصوب به داوران جشنواره هستند. بر اساس اعلام دبیرخانه سومین جشنواره نمایش خیابانی و فضای باز تبریزیم، نمایش‌های زمین پاک (حامد رسولی) – مهاجران (رامین […]

هیئت بازبینی سومین جشنواره نمایش خیابانی و فضای باز تبریزیم، آثار راه یافته به این مرحله را انتخاب و اعلام کرد، که براساس این انتخاب نزدیک به ۷۰ درصد منتخبان منصوب به داوران جشنواره هستند.

بر اساس اعلام دبیرخانه سومین جشنواره نمایش خیابانی و فضای باز تبریزیم، نمایش‌های زمین پاک (حامد رسولی) – مهاجران (رامین ریاضی) – نینیم نجه ائلیم (سعیده حامد) – دیوار(حامد منافی) –مسافران (جمال ساقینژاد) – مسافری از بوگاس (رشاد معینی) – غول کفسول (علی کاظمی‌وند) –لژیونر (عباسعلی زارع) – زوبالاخ لار (شادی امیری) … چو بیرون رود (بهنام مرادخانی) – سمفونی دستفروشان کاری از (مرتضی میرزازاده) توسط هیئت بازبینی این جشنواره، انتخاب و به مرحله مسابقه راه یافتند.

بنابه اعلام هیئت داوران نمایش‌های اکسیژن (داود نورپور) – هی مرد گنده (یوسف اکبرزاده) – یک دلقک و نصفی (جلال خاکزاد) – مکث زمان و احترام به بزرگ‌ترها (میلاد بختیاری و همکاران) نیز در بخش مجسمه برای حضور در بخش جنبی جشنواره انتخاب شدند.
با کمی دقت در نام کارگردانان این نمایش‌ها و در صورت اعلام نام گروه‌های نمایشی، مشاهده می‌شود که هفت نمایش از آثار منتخب داوران از طرف اعضای گروه نمایشی کتل تبریز دبیر این جشنواره است.
از جمله آثار ارائه شده از طرف اعضای گروه کتل، نمایش‌های نینیم نجه ائلیم (سعیده حامد) – دیوار (حامد منافی) –مسافران (جمال ساقی نژاد) – لژیونر (عباسعلی زارع) – زوبالاخ لار (شادی امیری) – … چو بیرون رود (بهنام مرادخانی) نوازنده و آهنگساز، بدون سابقه بازیگری و کارگردانی؛ در بخش رقابتی و نمایش هی مرد گنده(یوسف اکبرزاده) در بخش مجسمه هستند که کارگردانان این نمایش‌ها به گونه‌ای در سال‌ها و دوره‌های مختلف بازیگر و یا عضو اصلی گروه نمایشی کتل تبریز بوده و هستند.
همچنین، یعقوب صدیق جمالی، کارگردان با سابقه تئاتر تبریز، دبیر سومین جشنواره نمایش خیابانی و فضای باز تبریزیم، سرپرست این گروه نمایشی و عضو هیئت داوران بازبینی آثار ارائه شده به جشنواره است.
این انتخاب که اعتراض هنرمندان تئاتر تبریز را در بر داشته، به اشکال مشابه در سال‌های پیش نیز اتفاق افتاده و گروه کتل با نام تک تک اعضای این گروه جوایز متعددی را کسب کرد.

انتهای خبر