«رحیمیان» گزینه قطعی ریاست دانشگاه تهران

دو مقام مسئول وزارت علوم، از محمد رحیمیان به عنوان فردی که برای کسب کرسی ریاست دانشگاه تهران قطعی شده است، نام بردند.  به گزارش اعتدال پرس به نقل از مهر، یک مقام مسئول وزارت علوم که نخواست در این مصاحبه نامی از وی برده شود، آخرین وضعیت بررسی نتایج انتخاب رئیس دانشگاه تهران را، […]

دو مقام مسئول وزارت علوم، از محمد رحیمیان به عنوان فردی که برای کسب کرسی ریاست دانشگاه تهران قطعی شده است، نام بردند.

 به گزارش اعتدال پرس به نقل از مهر، یک مقام مسئول وزارت علوم که نخواست در این مصاحبه نامی از وی برده شود، آخرین وضعیت بررسی نتایج انتخاب رئیس دانشگاه تهران را، تشریح کرد.

وی گفت: در هفته جاری، رئیس دانشگاه تهران توسط وزیر علوم مشخص می شود اما به علت تعطیلاتی که در پیش داریم ممکن است اعلام نام فرد اصلح به هفته آینده واگذار شود.

این مقام مسئول درباره شانس انتخاب یکی از گزینه های امید، حسینی، کمره ای، رحیمیان و نیلی احمدآبادی در کسب کرسی ریاست دانشگاه تهران، اظهار داشت: قطعاً فردی که رای بیشتری در میان شورای ۵۱ نفره داشته باشد، می تواند به ریاست نزدیکتر باشد و در این میان، محمد رحیمیان احتمالا ً شانس بیشتری برای این پست دارد چون دارای بیشترین رای از این شورا است.

به گزارش مهر، یک مقام مسئول دیگر وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار مهر، اعلام کرد: محمد رحیمیان از استادان باسابقه دانشگاه تهران است و فرد مورد نظر برای ریاست این دانشگاه است.

وی ادامه داد: رحیمیان از نظر فرجی دانا و شورای منتخب دانشگاه تهران، فرد اصلح برای این پست است.

به گفته این مقام مسئول، وزارت علوم در حال رایزنی است که ابتدا تایید ریاست رحیمیان را از شورای عالی انقلاب فرهنگی دریافت کند و سپس برای وی حکم ریاست را به جای سرپرستی، صادر کند.

محمد رحیمیان متولد ۱۳۳۱ شهرضا استان اصفهان است؛ در سال ۱۳۵۶، فوق لیسانس مهندسی راه و ساختمان را از دانشکده فنی دانشگاه تهران گرفت و پس از آن به فرانسه رفت و دکتری خود را در مهندسی راه و ساختمان با گرایش مکانیک ساختمان از مدرسه پل و راه فرانسه دریافت کرد.

رحیمیان عضو هیات علمی و استاد تمام دانشکده فنی تهران است و در سالهای ۶۷ تا ۷۲ ریاست دانشگاه تهران را بر عهده داشته است.

ریاست دانشکده فنی، معاونت پژوهشی دانشگاه و مدیر گروه مهندسی عمران از دیگر سوابق رحیمیان در دانشگاه تهران به شمار می آیند. دروسی همچون تحلیل سازه های (۱) و (۲) ، محاسبات ماتریس ساختمانها و تئوری ارتجاعی از سوابق تدریس وی است.

انتهای خبر