مرگ تلخ یک دانشجو در اردوی دانشجویی + توضیحات تکمیلی موسسه آموزش عالی اسوه

اردوی دانشجویی یکی از دانشگاههای غیرانتفاعی تبریز، مرگ تلخ یک دانشجو را در جاده مرگ اهر- تبریز به همراه داشت. یکی از خودروهای اردوی دانشجویی موسسه آموزش عالی و غیر انتفاعی اسوه تبریز، در مسیر برگشت به تبریز دچار حادثه شده بود و توسط یک خودوری دیگر بوکسل می شد، واژگون شده و منجر به […]

اردوی دانشجویی یکی از دانشگاههای غیرانتفاعی تبریز، مرگ تلخ یک دانشجو را در جاده مرگ اهر- تبریز به همراه داشت.

یکی از خودروهای اردوی دانشجویی موسسه آموزش عالی و غیر انتفاعی اسوه تبریز، در مسیر برگشت به تبریز دچار حادثه شده بود و توسط یک خودوری دیگر بوکسل می شد، واژگون شده و منجر به مرگ یک از دانشجویان این دانشگاه شد.

این دانشگاه که ۲۶۰ نفر از دانشجویان خود را بمنظور اردوی تفریحی به شهرستان اهر اعزام کرده بود، شب گذشته در مسیر برگشت، بعلت نبود جا در اتوبوس، تعدادی از دانشجویان خود را با یک دستگاه روآ راهی تبریز کرده بود که این خودور نیز دچار نقص فنی شده و مجبور به بوکسل کردن آن شده بودند.

در این حادثه ۲ دانشجوی دیگر زخمی شدند که توسط عوامل اورژانس به بیمارستان امام رضای تبریز منتقل شدند.

جانشین فرمانده پلیس راه استان نیز در گفتگو با خبرنگار ایسنا با تائید این خبر علت این حادثه را عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه و تخطی از سرعت مطئنه توسط راننده وانت اعلام کرد.

تکذیبیه مدیر اجرایی موسسه آموزش عالی اسوه 

مدیر اجرایی موسسه آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی اسوه  در خصوص خبری که روز گذشته با عنوان” اردوی دانشجویی با مرگ یک دانشجو تلخ شد” در ایسنا منتشر شده بود، توضیح داد.

حمید موثقیان در گفتگو با اعتدال پرس، اظهار کرد: این موسسه با رعایت کامل موازین شرعی و قانونی در قالب چهار اتوبوس اردوی دانشجویی اختصاصی را انجام داده و در روز دوم خرداد ماه ، تمامی دانشجویان شرکت کننده در اردو با صحت کامل  به خانه های خود بازگشتند.

وی ادامه داد: صرف نظر از اینکه در اتوبوس های مذکور جای خالی وجود داشت، هیچگونه خودروی سواری از سوی این موسسه، این دانشجویان و اتوبوس ها را همراهی نمی کرد و مطالب منتشر شده در خصوص  حمل برخی از دانشجویان با خودروی روآ  صحت ندارد.

بر اساس این گزارش، روز گذشته خبری با عنوان ” اردوی دانشجویی با مرگ یک دانشجو تلخ شد” در خروجی ایسنا و برخی از سایت های خبری قرار گرفت .

در این خبر سوء تفاهمی در جمع بندی صحبت های جانشین فرمانده پلیس راه استان، روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان و پدر یکی از مصدومان ایجاد و منجر به انتشار مطالبی خلاف واقع شده بود که با تکذیب مسئولان دانشگاه اسوه مواجه شد؛ چرا که  مصدومان و فرد جان باخته دانشجوی این دانشگاه نبودند.

 

انتهای خبر