پیام برکناری یک استاندار

سید طاهر طاهری استاندار البرز به فاصله کوتاهی از سمت خود برکنار شد . اصولا شخص دکتر روحانی و دولت با تغییر مدیران و عدم ثبات در مدیریت مخالف میباشند اما این برکناری دلایل و پیامهای مختلفی را با خود داشت مجموع این دلایل دولت را بجایی رساند که بر خلاف رویه خود ایشان را […]

سید طاهر طاهری استاندار البرز به فاصله کوتاهی از سمت خود برکنار شد . اصولا شخص دکتر روحانی و دولت با تغییر مدیران و عدم ثبات در مدیریت مخالف میباشند اما این برکناری دلایل و پیامهای مختلفی را با خود داشت مجموع این دلایل دولت را بجایی رساند که بر خلاف رویه خود ایشان را برکنار و به همه مسئولان مخصوصا استانداران این پیام را بدهد که در رعایت و پایبندی به اصول و برنامه های دولت با هیچ کسی رودربایستی و تعارف وجود ندارد هر چند آن فرد از استان رئیس جمهور و مورد تایید نزدیکترین همراهان ایشان باشد.

پیام برکناری یک استاندار

معرفی آقای سید طاهر طاهری به رئیس جمهور و وزیر کشور از ابتدا غلط و خلاف منویات دولت بود که متاسفانه اتفاق افتاد اما شخص ایشان نیز بیشتر از آنچه انتظار میرفت بد عمل نمود و از همان ابتدا راهی را در پیش گرفت که اعتراض مردم و نخبگان را به همراه داشت .

در مدت کوتاهی اتفاق نظر عجیبی در مورد ناکارآمدی ایشان در استان البرز از نمایندگان مجلس گرفته تا مردم عادی شکل گرفت . آقای دکتر روحانی با رصد این موارد و قطعا با بررسی انتصابات و عملکرد چند ماهه این استاندار و لحاظ نظر نخبگان رای به برکناری ایشان داد تا این پیام را به همه استانداران بدهد که بر سر اصول و برنامه های دولت با هیچ احدی تعارف وجود ندارد قرار نیست عملکرد این دولت مانند دولت گذشته باشد انتصابات بر اساس روابط و ملاحظه کاریها صورت بگیرد و شایسته سالاری جای خود را به رابطه سالاری بدهد هیچ حاشیه ی امنی برای مدیرانی که راهی جز راه و هدف دولت را طی مینمایند وجود ندارد و هیچ ملاحظه ای برای دولت بالاتر از منافع مردم و نظام وجود ندارد . مردم نیز بدانند دولت بر اشتباه خود پافشاری ننموده و هر جا که تشخیص بدهد تصمیمی اشتباه اخذ شده آن را سریعا اصلاح مینماید . انتخاب جایگزینی با تجربه و کارآزموده بجای استاندار قبلی موید همین مطلب میباشد.

مسئولان باید توجه نمایند که فرصت زیادی برای کار و آبادانی وجود ندارد و هر چه زمان بگذرد سختیهای کار بیشتر خواهد شد مگر آنکه از عنصر زمان به نحو احسن استفاده شود لذا همه مدیران و خادمان مردم را به تلاش و کار بیشتر دعوت میکنیم دوری از اشتباهات گذشته و حرکت بسمت استفاده از نخبگان و شایستگان ، بکارگیری همه امکانات موثر برای رونق تولید و پیاده سازی اقتصاد تولید محور ، شکستن حریم و فاصله بین خود و نخبگان و نیروهای توانمند و بکارگیری نیروهای توانمندی که به راه و منش ریاست محترم جمهوری معتقدند خواسته مردم و منتخب آنها یعنی شخص رئیس جمهور است.

منبع: راه اعتدال

انتهای خبر