با اعتبار ۱۸۵ میلیارد ریال صورت گرفت: آغاز عملیات اجرایی باند دوم محور جلفا-مرند

سومین مرحله از اجرای پروژه بزرگراه مرند- جلفا با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، مدیرکل راه و ترابری استان، سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی منطقه آزاد ارس آغاز شد. به گزارش اعتدال پرس، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، در آئین آغاز عملیات اجرایی باند دوم محور جلفا-مرند گفت: این […]

image_pdfimage_print

سومین مرحله از اجرای پروژه بزرگراه مرند- جلفا با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، مدیرکل راه و ترابری استان، سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی منطقه آزاد ارس آغاز شد.
به گزارش اعتدال پرس، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، در آئین آغاز عملیات اجرایی باند دوم محور جلفا-مرند گفت: این مسیر با اعتبار اختصاصی ۱۸۵ میلیارد ریالی از سوی این سازمان تا ۲۴ ماه احداث می شود.
محسن خادم عرب باغی افزود: طبق توافق با وزارت راه و شهرسازی، سهم سازمان منطقه آزاد ارس از اجرای پروژه بزرگراه مرند- جلفا ۳۰ کیلومتر بوده که تاکنون ۱۱ کیلومتر آن به اتمام رسیده است.
عرب باغی اظهار داشت: در مرحله جدید که از امروز آغاز شد ۱۱ کیلومتر جدید از پلیس راه هادیشهر تا تونل دره دیز به مدت ۲۴ ماه اجرایی خواهد شد.
وی اضافه کرد: مرحله پایانی عملیات اجرایی ۸ کیلومتر باقی مانده از تعهد این سازمان از تونل دره دیز تا قره تپه نیز با مشخص شدن پیمانکار متعاقبا آغاز خواهد شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس ادامه داد: سازمان منطقه آزاد ارس، ۷ کیلومتر از ورودی شهر جلفا تا سه راهی قره برون را پیش از این و ۴ کیلومتر از سه راهی قره برون تا پلیس راه هادیشهر را در سال جاری به اتمام رسانده است.


وی دقت و سرعت را لازمه تحول و توسعه دانست و گفت: منطقه آزاد ارس با اهداف و سیاست های اقتصادی نیازمند زیرساخت های قدرتمند می باشد.
عرب باغی با اشاره به اهمیت مسیر مرند – جلفا در تسریع فعالیت های اقتصادی منطقه آزاد ارس، گفت: اکثر ترددهای ترانزیت جاده ای، تردد گردشگران، صاحبان صنایع و سرمایه گذاران منطقه آزاد ارس از این مسیر انجام می شود.
وی همچنین افزود: تا قبل از رونق فعالیت های اقتصادی منطقه آزاد ارس، روزانه بطور متوسط ۳۵۰۰ دستگاه خودرو در این جاده تردد داشتند که در سال های اخیر با توسعه صنعت و تولید و رونق اشتغالزایی و ایجاد مراکز تجاری و تفریحی مختلف، این رقم به بیش از ۴۵۰۰۰ تردد انواع خودرو افزایش یافته است.

معاون عمرانی استاندار: جاده مرند-جلفا اهمیت ویژه ای برای رونق اقتصاد استان دارد

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی هم در این مراسم گفت: منطقه آزاد ارس در راستای کمک به اقتصاد ملی حرکت می کند و لازم است زیرساخت های لازم در سریع ترین زمان تامین شود.
محمد صادق پورمهدی ضمن تاکید بر لزوم دقت در اجرای این پروژه بر لزوم تسریع در اجرا تاکید کرد و افزود: بیشترین تردد به منطقه آزاد ارس توسط سرمایه گذاران و گردشگران انجام می شود و جاده دسترسی فعلی جوابگوی حجم ترافیک موجود در این مسیر نمی باشد.
وی ضمن تقدیر از زحمات دستگاه های مختلف اجرایی از جمله سازمان منطقه آزاد ارس، محیط زیست، راه و ترابری و همچنین نماینده مردم مرند و جلفا، از همکاری های صورت گرفته برای تسریع در آغاز عملیات اجرایی پروژه مرند-جلفا تقدیر کرد.
پورمهدی با بیان اینکه جاده مرند-جلفا برای رونق اقتصاد استان مهم است، گفت: منطقه آزاد ارس نقش مهمی در کمک به اقتصاد ملی دارد و در این راستا تامین نیازهای زیربنایی از اهمیت فراوانی برخوردار است.

انتهای خبر