شورای نگهبان طرح «حق‌التدریس شدن مربیان پیش‌دبستانی» را تأیید کرد

شورای نگهبان طرح الحاق یک تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را مغایر با موازین شرع و قانون اساسی ندانست. به گزارش اعتدال پرس به نقل از مهر، طرح الحاق یک تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت […]

image_pdfimage_print

شورای نگهبان طرح الحاق یک تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را مغایر با موازین شرع و قانون اساسی ندانست.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از مهر، طرح الحاق یک تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش، مصوب جلسه ۲۸ مرداد ماه مجلس شورای اسلامی در جلسه مورخ ۱۳۹۴٫۰۶٫۰۴ شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

بر اساس ماده واحده تصویب شده در این طرح، «وزارت آموزش و پرورش مکلف است، فقط معلمان پیش‌دبستانی و نیروهای خرید خدمات آموزش و پرورش را که قبل از تصویب قانون الحاق دو تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش در تاریخ ۲۶/۷/۹۱ با آموزش و پرورش همکاری داشتند، به منظور تامین نیروی حق‌التدریس با توجه به رشته تحصیلی مقطع حداقل کاردانی، جنسیت، نیاز منطقه‌ای و سنوات همکاری با آن وزارتخانه بدون الزام به رعایت ماده ۸ این قانون به کار گیرد و استفاده از سایر نیروها در این زمینه ممنوع است.

بار مالی این قانون در حد سقف حق‌التدریس سالانه و از محل حق‌التدریس پرداختی به معلمان رسمی و خروج بازنشستگان آموزش و پرورش تامین می‌شود».

انتهای خبر