اطلاعیه حزب اعتدال و توسعه آذربایجان شرقی درخصوص اعلام حمایت از کاندیداهای انتخابات مجلس دهم

موضوع حمایت حزب اعتدال وتوسعه از کاندیداهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است که قطعا در مهلت قانونی طی اطلاعیه ای رسما اعلام می شود. لذا تا زمان اعلام رسمی کاندیداهای مورد حمایت از سوی شورای حزب اعتدال وتوسعه استان ، هرگونه ادعای اشخاص در این رابطه فاقد صحت بوده و تکذیب می شود

image_pdfimage_print

حزب اعتدال و توسعه استان آذربایجان شرقی، انتساب برخی کاندیداهای مطرح شده به این حزب و اعلام حمایت از آنها را تکذیب کرد.

اطلاعیه حزب اعتدال وتوسعه استان آذربایجانشرقی درخصوص اعلام حمایت از کاندیداهای انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی به گزارش اعتدال پرس(اعتدال آذربایجان)، دبیرحزب اعتدال و توسعه استان آذربایجان شرقی طی اطلاعیه ای عنوان کرد: اخیرا در برخی رسانه ها مشاهده شده است افرادی که احتمالا قصد کاندیداتوری در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی را دارند خود را منتسب به حزب اعتدال و توسعه معرفی نموده یا اعلام کرده اند که در انتخابات آتی مورد حمایت این حزب هستند.

با عنایت به اهمیت موضوع و به منظور تنویر افکار عمومی٬ شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه استان اعلام می کند:

۱- عضویت در حزب اعتدال و توسعه٬ نیازمند طی مراحل مختلفی از جمله درخواست کتبی و تکمیل فرم های مربوطه از سوی متقاضی و تایید آن توسط کمیته تشکیلات حزب است. افرادی که این مراحل را طی نکرده اند نمی توانند خود را عضو حزب اعتدال و توسعه بنامند.

۲- طبق قوانین و آیین نامه های تشکیلاتی حزب اعتدال و توسعه٬ اعضای این حزب (مگر در شرایط ویژه و با اخذ مجوز کتبی از ارکان حزب) نمی توانند به طور همزمان عضو حزب دیگری باشند.

۳- موضوع حمایت شورای استانی حزب از کاندیداهای دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است که قطعا در مهلت قانونی طی اطلاعیه ای رسما اعلام می شود. لذا تا زمان اعلام رسمی کاندیداهای مورد حمایت از سوی شورای استان حزب٬ هرگونه ادعای اشخاص در این رابطه فاقد صحت بوده و تکذیب می شود.

۴- ضمن دعوت از کنشگران محترم سیاسی و کاندیداهای احتمالی مجلس شورای اسلامی به رعایت تقوا و اخلاق حسنه سیاسی٬ تاکید می شود شورای استان آذربایجان‌شرقی و کمیته حقوقی حزب اعتدال و توسعه٬ هرگونه سواستفاده از نام و عنوان این حزب را از طریق مراجع ذیصلاح پیگیری خواهد کرد.

۵- از مدیران٬ سردبیران و خبرنگاران ارجمند در رسانه ها استدعا داریم پیش از درج هرگونه خبر درباره انتساب افراد به حزب اعتدال و توسعه٬ صحت موضوع را از واحد اطلاع رسانی شورای استان حزب جویا شوند.

دبیر حزب اعتدال و توسعه استان آذربایجان شرقی
افشین یعثوبی

انتهای خبر