در نشست مشترک ستاد انتخابات و هیات نظارت بر انتخابات استان مطرح شد

استاندار آذربایجان شرقی هشدار داد: برکناری مدیران در صورت سوء استفاده از امکانات دولتی در انتخابات

استاندار آذربایجان شرقی گفت: بر اساس ابلاغیه‌ها و توصیه‌های مکرر قبلی، همراهی مسوولان اجرایی، فرمانداران و بخشداران با کاندیداهای احتمالی و استفاده از امکانات دولتی به نفع آنها ممنوع بوده و در صورت اثبات این امر، فرد خاطی برکنار می‌شود.

image_pdfimage_print
استاندار آذربایجان شرقی گفت: بر اساس ابلاغیه‌ها و توصیه‌های مکرر قبلی، همراهی مسوولان اجرایی، فرمانداران و بخشداران با کاندیداهای احتمالی و استفاده از امکانات دولتی به نفع آنها ممنوع بوده و در صورت اثبات این امر، فرد خاطی برکنار می‌شود.

استاندار آذربایجان شرقی هشدار داد: برکناری مدیران در صورت سوء استفاده از امکانات دولتی در انتخابات/ تضعیف وحدت ملی قابل چشم‌پوشی نیست به گزارش اعتدال پرس(اعتدال آذربایجان)، دکتر اسماعیل جبارزاده در دومین نشست مشترک ستاد انتخابات و هیات نظارت بر انتخابات استان، اظهار داشت: امید است در سایه همراهی، هماهنگی و تعامل میان عوامل مختلف انتخابات در استان، شاهد برگزاری انتخاباتی شکوهمند و در خور شان سر ایران یعنی آذربایجان باشیم و بتوانیم در شاخص میزان مشارکت مردم، مناسب‌ترین رتبه را کسب کنیم.

وی با اشاره به این که برگزاری انتخابات با مشارکت حداکثری مردم هدف مشترک و مقدس هیات‌های اجرایی و نظارت انتخابات است، خاطرنشان کرد: برای تحقق این امر برگزاری نشست‌های مشترک هیات‌های اجرایی، نظارت و بازرسی به صورت منظم، مهم خواهد بود.

دکتر جبارزاده افزود: آرامش حاکم بر استان و حاکمیت اخلاق و رقابت سالم در چارچوب قانون با هیچ چیز دیگری قابل معامله نبوده و کاندیداها و هواداران آنها باید با ایجاد وفاق و همدلی میان خود بر شور و نشاط مردم و انگیزه آنها برای شرکت در انتخابات بیفزایند.

وی همچنین از همه کاندیداها خواست تا با هدف و نیت تقویت نظام و آرمان‌های بلند شهدا، پا به میدان خدمت بگذارند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تلاش همه مسوولان برای تحقق آرمان‌های مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران، منویات امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری و به ثمر رسیدن خون پاک شهدا، تصریح کرد: هر رفتاری که از جانب کاندیداها و طرفداران ایشان وحدت و همبستگی ملی ما را بر هم زند به هیچ وجه، قابل اغماض و چشم‌پوشی نخواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت انتخابات امسال تاکید کرد: امروز چشم دنیا به انتخابات ایران دوخته شده و لازم است همه عواملی که بر حضور حداکثری مردم تاثیر مثبتی دارند تقویت شوند.

دکتر جبارزاده، همکاری جدی دستگاه‌های اداری استان با کمیته های ستاد انتخابات، فرمانداران، بخشداران و همچنین هیات های نظارت استان و شهرستان ها را ضروری دانست و با اشاره به لزوم برگزاری دوره های آموزشی مشترک عوامل اجرایی و هیات های نظارت، یادآور شد: فرمانداران، بخشداران و کلیه عوامل اجرایی به جلسات هم اندیشی و دوره های آموزشی اهمیت دهند.

وی تصریح کرد: تمامی ادارات و نهادها موظف هستند تمامی امکانات خود را برای برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه، در اختیار مجریان انتخاباتی قرار دهند.

جبارزاده همچنین گفت: حفظ و صیانت از آرای مردم به عنوان یک امانت بزرگ الهی بر عهده ما نهاده شده است که تحقق این مهم در گرو اقدامات هماهنگ و همکاری اصولی ستاد اجرایی، هیات های نظارت و بازرسی و نهادهای مختلف دولتی است.

نقش مهم صدا و سیما و رسانه ها در ایجاد شور و نشاط انتخاباتی در مردم

رییس هیات نظارت بر انتخابات استان آذربایجان شرقی نیز در این جلسه اظهار داشت: اعضای هیات های اجرایی و نظارت انتخابات باید در مراحل مختلف برگزاری انتخابات با یکدیگر تعامل و همفکری داشته باشند.

عباسعلی اسدی تاکید کرد: باید فضایی ایجاد کنیم که کاندیداهای رقیب از تخریب طرف های مقابل، تحت هر شرایطی پرهیز کنند.

وی با یادآوری این که در صدد هستیم فضای انتخاباتی سالم و مثبت بیافرینیم، افزود: بی تردید عمل به قانون و پرهیز جدی از سیاه‌نمایی‌ها، راهگشای ما برای برگزاری انتخاباتی پرشور و شکوهمند خواهد بود.

رییس هیات نظارت بر انتخابات استان آذربایجان شرقی بر نقش مهم صدا و سیما و سایر رسانه های گروهی، در ایجاد شور و نشاط انتخاباتی اشاره و تاکید کرد: باید از ظرفیت نخبگان مستقل و غیرجناحی، شخصیت های علمی و فرهنگی و چهره های بانفوذ برای تبیین جایگاه نظام و ترغیب مردم جهت شرکت پرشور در انتخابات استفاده شود.

حضور پرشور مردم، آب سردی بر پیکر بدخواهان نظام

رییس ستاد انتخابات استان آذربایجان شرقی هم آرای مردم را حق الناس دانست و گفت: هدف اصلی ما جلب حضور حداکثری مردم بوده و انتظار مردم از ما برگزاری انتخاباتی سالم و قانون مند است.

دکتر سعید شبستری اظهار داشت: در هر مقطعی از استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دشمنان سودای دلسرد کردن مردم از نظام را در سر پرورانده اند اما مردم همیشه در صحنه ما، با حضور پرشور خود در صحنه، آب سردی را به پیکر همه بدخواهان و دشمنان این نظام مقدس ریخته اند.

وی تاکید کرد: برای جلب اعتماد بیشتر مردم، فرمانداران و بخشداران باید از هرگونه رفتاری که در آنها شائبه طرفداری یا مخالفت نسبت به کاندیدایی را ایجاد کند، به جد بپرهیزند.

در ادامه این نشست، هر یک از اعضای ستاد انتخابات و هیات نظارت استان، بر نقش امیدآفرینی، تمکین از قانون و قانون‌گرایی و برگزاری انتخابات بانشاط ، سالم و بدون تنش، تاکید کردند.

انتهای خبر