طلاب جوان طلایه‌دار گام دوم انقلاب هستند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: طلاب جوان طلائیه‌دار گام دوم انقلاب هستند و در پیش‌برد این حرکت نقش مهمی خواهند داشت. به گزارش اعتدال پرس (اعتدال آذربایجان) به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی،حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم، در مراسم عمامه گذاری طلاب مدارس دینی تبریز اظهار داشت: […]

image_pdfimage_print

امام جمعه تبریز: طلاب جوان طلائیه‌دار گام دوم انقلاب هستند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: طلاب جوان طلائیه‌دار گام دوم انقلاب هستند و در پیش‌برد این حرکت نقش مهمی خواهند داشت.

به گزارش اعتدال پرس (اعتدال آذربایجان) به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی،حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم، در مراسم عمامه گذاری طلاب مدارس دینی تبریز اظهار داشت: هسته اصلی مفهوم گام دوم انقلاب تمدن‌سازی جدید اسلامی است که این تمدن سازی بدون حضور حوزه علمیه، طلاب و علما امکان‌پذیر نیست.

وی با بیان اینکه حوزه‌های علمیه مرکز آموزش اسلام و تعمیق آن در جامعه هستند افزود: شناساندن معارف دینی به مردم بخشی از وظایف طلبه است و بخش دیگر این وظیفه، محقق کردن معارف دینی در متن زندگی مردم است.

وی ادامه داد: طلاب شاگردان مکتب اهل‌بیت و ره‌پویان همان راه هستند که همواره با انرژی بخش و نشاط آوری و با تسلط بر معارف اسلامی برای تحقق اسلام وارد میدان عمل می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: تحصیل اصلی‌ترین وظیفه طلبه است که کار را باید متقن و خوب انجام داد؛ درس را باید خوب خواند؛ اخلاق را باید رعایت کرد؛ و تدین را باید در زندگی خود اصل دانست.

وی افزود: رعایت زی طلبگی، ادب و اطاعت از بزرگان حوزه‌ها و مراجع تقلید از وظایف مهم طلاب است و بزرگان حوزه نیز در مقابل طلاب جوان، حلم و تحمل داشته باشند.

وی تاکید کرد: امروز باید با اخلاص و با تلاش و با جهاد حرکت کنیم تا در جامعه ثمر داشته باشیم چرا که این عمل ماست که تأمین کننده و تعیین کننده‌ی آینده و آثار و ثمرات ماست.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم تصریح کرد: طلبه باید خودش را با شرایط و امکانات و پیشرفت‌های زمان هماهنگ کند؛ همین درس را بخواند، همین علم را بیاموزد، همین سلوک اخلاقی و معنوی را داشته باشد اما از ابزارهای روز جهان هم استفاده کند.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه طلاب باید با معارف روزگار خودشان آشنا بشوند و علوم روز را بشناسند گفت: برنامه‌های حوزه باید فراگیر باشد و به قدر لازم و کافی طلاب را آشنا کند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه بصیرت یعنی داشتن آگاهی و مطلع شدن از حوادث و اتفاقات دیروز، شناخت حال و پیش بینی برای آینده است، خاطرنشان کرد: در این شرایط باید با بصیرت افزایی مراقب باشیم تا فریب ظاهرسازی و زبان‌بازی دشمنان را نخوریم و کاری نکنیم تا دشمن خبیثی که از در رانده شده، این بار از پنجره وارد شود.

گفتنی است در پایان این مراسم ۱۹ نفر از طلاب به لباس روحانیت ملبس شدند.

انتهای خبر