استاندار آذربایجان‌شرقی مطرح کرد: اراده جدی دولت سیزدهم برای تحقق مدیریت واحد شهری

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به رویکرد دولت سیزدهم برای تحقق مدیریت واحد شهری، گفت: اراده دولت این است که شهرداری‌ها و شوراهای شهر به معنای واقعی، مدیریت امور شهرها را در اختیار داشته باشند و دستگاه‌های اجرایی هماهنگ با شهرداری‌ها عمل کنند. به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، عابدین […]

image_pdfimage_print

اراده جدی دولت سیزدهم برای تحقق مدیریت واحد شهری

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به رویکرد دولت سیزدهم برای تحقق مدیریت واحد شهری، گفت: اراده دولت این است که شهرداری‌ها و شوراهای شهر به معنای واقعی، مدیریت امور شهرها را در اختیار داشته باشند و دستگاه‌های اجرایی هماهنگ با شهرداری‌ها عمل کنند.

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، عابدین خرّم در نشستی با اعضای شورای اسلامی شهر تبریز، ابراز امیدواری کرد با برنامه‌ریزی صحیح در جهت استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود در فضایی صمیمی و همدلانه، گام‌های موثر و ماندگاری برای پاسخ به مطالبات مردم و تقویت سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی برداشته شود.

وی تأکید کرد: ما تمام توان خود را برای تحقق این امر در طبق اخلاص نهاده‌ایم و اطمینان داریم که فضل و رحمت الهی شامل حال ما خواهد شد.

استاندار آذربایجان‌شرقی، مطالب مطرح‌شده از سوی اعضای شورای اسلامی شهر تبریز را جزو مطالبات بحق و جدی مردم این شهر دانست و گفت: باید همه ظرفیت‌ها را پای کار بیاوریم و برای برون‌رفت از مشکلات موجود در یک برنامه زمانی مشخص راهکارهای عملی پیدا کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه مسئولیت‌ها و اختیارات، شاهد شکل‌گیری یک رویکرد جدید در دولت هستیم، گفت: دولت سیزدهم برای تفویض اختیار به استان‌ها، اراده جدی دارد و بنا بر این است که استانداران و شهرداران به معنای واقعی مسئولیت اداره امور را بر عهده بگیرند.

خرّم افزود: این رویکرد جدید، اتفاق مبارکی است که می‌تواند در رفع موانع و مدیریت امور تأثیر بسزایی داشته باشد.

اعضای شورای اسلامی شهر تبریز هم در این نشست به بیان برخی از مسائل و مشکلات شهری پرداختند و مقرر شد که هر یک از موضوعات به صورت تخصصی در جلسات بعدی بررسی شود.

بر اساس این گزارش، بازنگری در حریم شهر تبریز در مجاورت بخش باسمنج، نقش‌آفرینی شهرداری تبریز در حوزه ورزش همگانی، تأمین واگن‌های قطار شهری، نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی، آلودگی هوا، سامان‌دهی مقبره‌الشعرا، استفاده از ظرفیت روابط بین‌الملل، تأمین آب شرب، همکاری ادارات با شهرداری و تأمین درآمدهای پایدار برای شهرداری تبریز از جمله مطالب مطرح شده در این نشست بود.

انتهای خبر