سیر نزولی موارد بستری کرونا در آذربایجان شرقی/ تنها ۴۱ درصد مردم استان دُز سوم واکسن را دریافت کرده اند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: موارد بستری و سرپایی کرونا در آذربایجان شرقی طی هفته جاری وارد سیر نزولی با شیب ملایم شد. به گزارش اعتدال آذربایجان، دکتر حسین حقائی یکشنبه شب، هشتم اسفندماه در گفت‌وگوی خبری، اظهار کرد: تعداد موارد مرگ ناشی از کرونای استان در حالت ایستایی قرار دارد. وی با […]

image_pdfimage_print

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: موارد بستری و سرپایی کرونا در آذربایجان شرقی طی هفته جاری وارد سیر نزولی با شیب ملایم شد.

به گزارش اعتدال آذربایجان، دکتر حسین حقائی یکشنبه شب، هشتم اسفندماه در گفت‌وگوی خبری، اظهار کرد: تعداد موارد مرگ ناشی از کرونای استان در حالت ایستایی قرار دارد.

وی با بیان این‌که واکسیناسیون کرونایی استان نیز در حالت ایستایی قرار دارد، افزود: واکسیناسیون دز سوم در استان به ۴۱ درصد و کودکان پنج تا ۱۲ ساله نیز به ۲۶.۵ درصد رسیده که انتظار داریم بعد از اتمام پیک ششم با رشد بالای واکسیناسیون در استان رو به رو شویم.

وی با اشاره به این‌که شواهد علمی نشان دهنده کاهش شدید ابتلا و مرگ ناشی از کرونا با تکمیل واکسیناسیون است، بر ضرورت تزریق هر سه دز واکسن به افراد تاکید کرد.

انتهای خبر