متفکرآزاد: لزوم افزایش سهم آذربایجان‌شرقی از تسهیلات بانکی

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بر لزوم افزایش سهم آذربایجان‌شرقی از تسهیلات سیستم بانکی تأکید کرد. به گزارش اعتدال آذربایجان، روح‌الله متفکرآزاد ظهر امروز پنجشنبه در شورای هماهنگی بانک‌های آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: باید سهم تسهیلات آذربایجان‌شرقی به ویژه در بانک‌های خصوصی افزایش یابد چون اثرات اقتصادی و اجتماعی بالایی خواهد داشت و متاسفانه به […]

image_pdfimage_print

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بر لزوم افزایش سهم آذربایجان‌شرقی از تسهیلات سیستم بانکی تأکید کرد.

به گزارش اعتدال آذربایجان، روح‌الله متفکرآزاد ظهر امروز پنجشنبه در شورای هماهنگی بانک‌های آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: باید سهم تسهیلات آذربایجان‌شرقی به ویژه در بانک‌های خصوصی افزایش یابد چون اثرات اقتصادی و اجتماعی بالایی خواهد داشت و متاسفانه به دلیل مشکلات موجود در این مسیر این پیش فرض ایجاد شده که امکان استفاده از این منابع در منطقه ما وجود ندارد.

وی ادامه داد: در بحث بانک‌های خصوصی استان با چالش‌های جدی روبه‌رو هستیم چون تولیدکنندگان به دلیل بروکراسی‌های شدید در این بانک‌ها برای دریافت تسهیلات عموما از خیر آن موضوع می‌گذرند، بر خلاف بانک‌های دولتی که حتی بیش از منابع در اختیار خود نیز تسهیلات داده‌اند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی به موضوع حذف ارز ترجیحی نیز اشاره و تاکید کرد: با اجری این طرح، شرکت‌های تولیدی در بحث گردش مالی بسیار تحت فشار هستند که انتظار می‌رود سیستم بانکی با حرکتی جهادی این خلأ را پر کند.

انتهای خبر